Policyjna akcja NURD. W ruch pójdzie specjalistyczny sprzęt

0

Cały arsenał środków, m.in. nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory, wykorzysta drogówka by chronić niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj na terenie całego województwa śląskiego policjanci drogówki przeprowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

- reklama -

Akcja  będzie trwała na terenie naszego województwa w godzinach od 6.00 do 22.00. W działaniach wykorzystany zostanie specjalistyczny sprzęt, między innymi nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Działania policyjne „NURD” mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. W ramach działań stróże prawa będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą się przyglądali, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here