Lipnicka i Porter w Raciborzu – co jeszcze w ten weekend?

0

Przed nami długi weekend. Dla mieszkańców regionu przygotowano wiele atrakcji.

 

 
Koncert Anity Lipnickiej i Johna Portera
Raciborskie Centrum Kultury
11 listopada godz. 18.00
Bilety w cenie 60,-  50,- do nabycia w kasach  RCK

- reklama -

 

 

Podobna wrażliwość muzyczna, harmonia głosów, melodyjne utwory, poetyckie teksty, niepowtarzalny i bezpretensjonalny nastrój, który udaje im się tworzyć na koncertach to sekret ich sukcesu.

 

Anita Lipnicka wokalistka, poetka, autorka tekstów. Odnosiła ogromne sukcesy jako głos Varius Manx, nagrywała z powodzeniem solowe płyty.

John Porter – z pochodzenia Walijczyk, od 1976 r. mieszkający w Polsce, współzałożyciel grupy Maanam, rockman niezależny i niepokorny.

 

Spotkali się w lutym 2002 roku, kiedy Anita została zaproszona do zaśpiewania w duecie z Johnem piosenki „For You” na jego płycie „Psychodelikatesy”. Pomimo różnych doświadczeń i odrębnej artystycznej przeszłości okazało się, że bardzo wiele ich łączy. Artyści wiele koncertują zarówno w Polsce, jak i za granicą – zawsze ciepło przyjmowani przez publiczność. W 2009 roku Anita nagrała pierwszą po kilku latach solową płytę „Hard Land of Wonder” – płyta szybko uzyskała status złotego krążka. W listopadzie 2013 roku ukazała się płyta „Vena Amoris”, od 13 lat po raz pierwszy po polsku. W 2011 roku John Porter wydał swoją pierwszą płytę solową od lat. „Back in Town” premierę miała 17 marca 2011 roku, a już 8 października 2014 będzie premiera nowej płyty „Honey Trap”.

Skład zespołu muzycznego:

– Krzysztof Poliński – perkusja
– Marcin Lamch – bas, kontrabas
– Piotr Winnicki – gitara elektryczna
– Arek Krupa – skrzypce
– Romek Kunikowski  – instrumenty klawiszowe

 

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>> 

 

(Spotkanie autorskie z Mariuszem Urbankiem, wystawa kanarków i ptaków egzotycznych, Brania Fest w Wodzisławiu, zaduszki poetyckie w RCK, "Pchła Szachrajka" w RCK, spektakl "Old Love", spektakl "Zemsta", koncert Anity Lipnickiej i Johna Portera w Raciborzu, Bieg Niepodległości w Kuźni Raciborskiej, finał konkursu "Racibórz prozą zaczarowany", występ chóru im. Juliusza Rogera w Kuźni Raciborskiej>>)

 

 

 

/p/

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here