Zamkowa niekoniecznie musi być dwukierunkowa

1

Jak się okazuje, ruch w kierunku zamku i aquaparku nie ma tak dużego natężenia, jak się obawiano.

Władze miasta pertraktują z Zarządem Dróg Wojewódzkich w jaki sposób uruchomić wyjazd z ul. Zamkowej w skrzyżowanie z Armii Krajowej i Bosackiej. Choć mówiło się o rondzie w tym miejscu, w magistracie raczej wykluczają to rozwiązanie. Za bardziej prawdopodobne uważa utworzenie "inteligentnych" świateł, takich jak  chociażby koło klasztoru Annuntiata.

- reklama -

Przed rozpoczęciem remontu Zamkowej obawiano się, że aquapark i zamek będą generowały duży ruch, stąd przed rozpoczęciem prac postanowiono o puszczeniu ruchu w przyszłości w obydwu kierunkach. Rzeczywistość pokazała, że ruch odbywa się normalnie, mimo ogromnego obłożenia H2Ostróg koło "mechanika" nie tworzą się korki i zatory.

 

Jak przyznano podczas ostatniej posesyjnej konferencji prasowej, wielce prawdopodobne jest, że wszystko zostanie po staremu, tj. Zamkowa pozostanie jednokierunkowa. Przed podjęciem decyzji trzeba oczywiście przeprowadzić niezbędne badania natężenia ruchu. Jeśli okaże się, iż dwukierunkowość nie wpływa znacząco na polepszenie komunikacyjne, planowane zmiany będą wstrzymane. – Ulica jednokierunkowa jest bezpieczniejszym rozwiązaniem, trzeba to rozważyć – podsumowują w urzędzie .

 

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here