Kasy fiskalne – obowiązek nowych podatników w 2015

0

Lekarze, prawnicy, fryzjerzy, kosmetyczki… to tylko niektóre branże, które obowiązkowo kupią kasy fiskalne w 2015 roku.

 

- reklama -

 

 

 

 

 

Minister Finansów w dniu 5 listopada 2014 podpisał nowe rozporządzenia w sprawie kas fiskalnych. W dokumencie szereg zmian, które będą obowiązywały w 2015 roku, w szczególności ważna zmiana  w zakresie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Od kilku tygodni w mediach dosyć głośno o tzw. nowych podatnikach, którzy "wejdą w obowiązek stosowania kas fiskalnych". W praktyce zmiana dotyczy sposobu określenia kryterium, jaki rozstrzyga o tym obowiązku dla określonych w przepisie usług i branż. I tak, od 2015 roku obowiązkiem stosowania kas bez względu na obrót wykonywany  na rzecz klientów detalicznych zostaną objęci podatnicy  świadczący takie usługi jak:

– mechanika samochodowa,


– badania i przeglądy techniczne pojazdów;


– usługi  świadczone przez lekarzy i lekarzy dentystów;


– usługi prawne,


– doradztwo podatkowe,


– usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne


– usługi gastronomiczne,
w tym również sezonowo, oraz usługi przygotowania żywności dla odbiorców zewnętrznych (catering – z wyjątkiem samolotów, stołówek szkolnych i uczelnianych)

 

Obowiązkiem rejestracji obrotów przy pomocy kas zostanie objęta także dostawa perfum i wód toaletowych.

 

 

czytaj:
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.

 

 


Rozporządzenie nie skupia się wyłącznie na wymienionych powyżej grupach podatników. W kasy fiskalne, od 2015 roku, będą musieli również zaopatrzyć się  podatnicy świadczący usługi dla niewielkiej liczby odbiorców (liczba usług udokumentowanych fakturami nie przekracza 50 w skali rocznej, a liczba odbiorców jest mniejsza niż 20).

Zmianie ulega również sposób wyliczenia terminu obowiązkowej instalacji kasy fiskalnej. W większości przypadków będzie to dwa miesiące po miesiącu, w którym wystąpiły okoliczności wymienione w rozporządzeniu. Na przykład, w przypadku podatników rozpoczynających działalność w 2015 roku lub rozpoczynających świadczenie usług bądź sprzedaż  towarów na rzecz odbiorców detalicznych, obrót musi być rejestrowany przez kasę fiskalną po dwóch miesiącach od miesiąca, w którym zaistniała pierwsza sprzedaż.

 

Minister pozostawił  na kolejny rok limit obrotu 20000 zł dla podatników, których dotyczy zwolnienie podmiotowe.  W przypadku takich podatników (korzystających ze zwolnienia do czasu przekroczenia obrotu) obowiązek fiskalny powstaje  po upływie dwóch miesięcy następujących po miesiącu, w którym podatnik przekroczył obrót realizowany na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych w kwocie 20000 zł.

 

 

 

 

 

/oprac. SOFT-ib/ 

—————————————————————————————————————————————-
reklama

 

 

Firma SOFT-ib działa na rynku fiskalnym od 1995 roku, głównie na terenie powiatów: raciborskiego, wodzisławskiego,  rybnickiego, głubczyckiego, kędzierzyńskiego. Obecnie posiada dwie palcówki handlowe:  Racibórz, ul. Klasztorna 12 oraz   Kędzierzyn-Koźle, ul. Planetorza 9/1

Firma SOFT-ib znajduje się od wielu lat w gronie najlepszych w skali kraju partnerów handlowych czołowych producentów kas fiskalnych ELZAB, POSNET. W swojej ofercie posiada również urządzenia firm DATECS, INNOVA, ACLAS, SHARP.   W zakresie obsługi Klienta prowadzi doradztwo w zakresie doboru urządzenia do specyfiki branży i rodzaju placówki, instalację, szkolenia  oraz autoryzowany serwis.

 

Klienci otrzymują w standardzie:

– ulgę od zakupu kasy fiskalnej 700zł (pełne formalności)
– bonus o wartości 60% ceny kasy 
– najkorzystniejsze warunki zakupu
– szkolenie, programowanie
– profesjonalny serwis
 

 

 

 

 

 


Racibórz, ul. Klasztorna 12
(róg Klasztornej i Ogrodowej)

tel. 32 415 98 18, 32 414 90 29, 504 18 18 27
Kędzierzyn-Koźle, ul. W.Planetorza 9/2
(róg Złotniczej i Planetorza)
tel. 77 482 67 47, 697 212 351
 
 
 
 


 

——————————————————————————————————————– 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here