
Kierujący skodą najechał w tył jadącego w kierunku Raciborza fiata bravo. (zdjęcia ze zdarzenia)
Wczoraj we wczesnych godzinach popołudniowych (ok. 13.30) doszło do groźnie wyglądającej kolizji w Lubomi na ulicy Granicznej. Kierujący skodą na wodzisławskich „tablicach” z dużą prędkością uderzył w fiata bravo na krakowskiej rejestracji jadącego w kierunku Raciborza. Kierujący skodą mieszkaniec powiatu wodzisławskiego próbował wykonać manewr skrętu w lewo na drogę na Nieboczowy, ale jechał zbyt szybko i uderzył w jadący przed nim pojazd. Kierowca prawdopodobnie nie zachował należytej w tych warunkach ostrożności (rzęsisty deszcz, mokra nawierzchnia) i nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na szczęście szkody są tylko majątkowe.
W zdarzeniu całe szczęście nikt nie ucierpiał.
/l/





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)





Fiat Bravo a nie Seat.
Dziękuję za poprawkę