Percy Jackson pokonany przez dziewczyny

1

Wiadomość o zwycięstwie w konkursie biblioteki z niedowierzaniem przyjęła Jagoda Bąk i przyznała, że wygrana jest dla niej wielką niespodzianką.

 

- reklama -

 

 

Seria książek o Percym Jacksonie cieszy się niezwykłą popularnością wśród młodzieży, która chętnie przekracza bramy biblioteki w Raciborzu, aby zaopatrzyć się w jeden z pięciu tomów tej ekscytującej powieści lub choćby płytę z ekranizacją filmową. Aby sprawdzić, jak uważnie śledzicie przygody Percy’ego Jacksona postanowiliśmy zorganizować konkurs wiedzy o trzech pierwszych tomach (Złodziej Pioruna, Morze Potworów i Klątwa Tytana). Zgłoszenia do konkursu można było składać do 10 listopada, a w dniu dzisiejszym miał miejsce wielki finał. Do pisemnego testu składającego się z ponad stu pytań zgłosiło się aż dwudziestu siedmiu uczestników. Test nie należał do najłatwiejszych i tylko ci, którzy naprawdę szczegółowo śledzili fabułę mieli szansę powalczyć o zwycięstwo. Komisja, która sprawdzała prace jednogłośnie stwierdziła, że młodzi może nie są pierwszymi czytelnikami, ale jeśli już sięgają po jakiś tytuł, który przypadnie im do gustu – nie ma przed nimi żadnych tajemnic. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a raciborska młodzież pokazała, na co ją stać. Po godzinnych zmaganiach z pytaniami, uczestnicy mogli odpocząć przy ekranizacjach, które powstały w 2010 i 2013 roku na podstawie dwóch pierwszych tomów. W tym czasie jury sprawnie sprawdzało praca, aby jak najkrócej trzymać młodzież w niepewności.

 

Wiadomość o zwycięstwie z pewnym niedowierzaniem przyjęła Jagoda Bąk i przyznała, że wygrana jest dla niej wielką niespodzianką. Na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Szczyrba, a zaraz za nią Jessica Kustos. Jak widać nawet po tego typu literaturę chętniej sięgają dziewczyny, które także z przewagą uczestniczyły w konkursie. Wszystkie zostały nagrodzone kompletami książek.

 

Gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach wiedzy organizowanych przez Bibliotekę w Raciborzu. Śledźcie naszą stronę internetową oraz profil na facebooku!

 

publ. /ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here