Kto nowym prezydentem? Będzie II tura. Lenk vs Ronin

42

Mirosław Lenk i Anna Ronin w II turze wyborów prezydenckich.  [AKTUALIZACJA 08:30]

 

- reklama -

08.30

Druga tura pewna. Za dwa tygodnie wybierać będziemy pomiędzy Mirosławem Lenkiem a Anną Ronin.

 

Mirosław Lenk – 5678 głosów
Anna Ronin – 4952 głosy
Dawid Wacławczyk – 4235 głosów

 

 


05:30

Ronin utrzymuje bezpieczną przewagę nad szefem NaM-u. Duży sukces kandydatki mniejszości niemieckiej, która startując niemal od zera i z mało rozpoznawalnym zapleczem, poważnie burzy dotychczasową równowagę i przemeblowuje lokalną scenę polityczną. 


03:20

Anna Ronin ma już ok. 800 głosów przewagi nad Dawidem Wacławczykiem. Druga tura Lenk – Ronin niemal przesądzona


02:36

 Wacławczyk czy Ronin? Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie i na tę chwilę wydaje się, że to kandydatka mniejszości niemieckiej będzie kontrkandydatką Mirosława Lenka w II turze


01:10

Zliczając nieoficjalne dane, wszystko wskazuje na II turę wyborów prezydenckich w Raciborzu. Wyrównana walka o głosy może prognozy zmienić, jednak najprawdopodobniej  w dogrywce staną Mirosław Lenk i Dawid Wacławczyk.


23.30

 W obwodzie 13 wygrywa Dawid Wacławczyk. Tuż za nim jest Mirosław Lenk. W okręgu nr 10 na chwilę obecną prowadzi Mirosław Lenk (głosowało na niego 322 wyborców), za nim znalazła się Anna Ronin (295 głosów). Dawid Wacławczyk dostał tu 255 głosów.W obwodzie nr 14 na razie liderem jest obecny prezydent (279 głosów), za nim znalazła się Dawid Wacławczyk (214 głosów). Anna Ronin zebrała 209 głosów.


22:50 

W SP 15 dwie komisje podliczyły głosy w wyborach prezydenckich: W pierwszej Wacławczyk  zdobył 182 głosy,  Ronin 179, Lenk 177. W drugiej komisji: Wacławczyk zdobył  255, Ronin 298, zaś Lenk 322 głosy


22.55

Po przeliczeniu blisko 600 głosów w obwodzie 22 wygrywa Anna Ronin. Tuż za nią znalazł się obecny prezydent Mirosław Lenk. 


22.50

W obwodzie nr 11 (szkoła podstawowa nr 15) prowadzi Dawid Wacławczyk. 


22.40

 Ze spływających do nas informacji wynika, że kandydaci idą łeb w łeb. Bardzo mało prawdopodobna jest więc sytuacja, w której którykolwiek z nich wygra w pierwszej turze.


22.30

W obwodzie nr 2 (szkoła podstawowa nr 2) wygrywa na chwilę obecną Dawid Wacławczyk. Po piętach depcze mu Anna Ronin. Za nimi obecny prezydent. Sytuacja jednak dynamicznie się zmienia.


22.15

Na chwilę obecną seniorzy z Ostroga wybrali do powiatu ugrupowanie Dawida Wacławczyka. W wyborach prezydenckich w tej komisji minimalnie prowadzi Mirosław Lenk przed Dawidem Wacławczykiem. Anna Ronin z tyłu.


 21.30

Mamy pierwsze szczątkowe informacje o wynikach wyborów z jednej z komisji. W Szkole Podstawowej nr 15 po przeliczeniu 3/4 głosów kandydaci idą prawie po równo. Jednak na chwilę obecną mamy lekką przewagę Anny Ronin.


Już wkrótce podamy wstępne wyniki wyborów 2014. Będziemy relacjonować na żywo jak kształtuje się frekwencja oraz wynik w wyścigu do fotela prezydenckiego. Wkrótce dowiemy się czy  prezydentem pozostanie Mirosław Lenk, czy może Dawid Wacławczyk lub Anna Ronin. A może  czeka nas druga tura.

 

 

 
W dobrych nastrojach "drużyna Lenka" czeka na pierwsze wyniki wyborów>>

 

 

 

 

 

 

Mirosław Lenk

 

 

 

 

 

 

 

Dawid Wacławczyk

 

 

 

 

Anna Ronin 

 

 

 

//i/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

42 KOMENTARZE

 1. Teraz wystarczy, aby Dawid poprosił swoich wyborców o głosy na Ronin i mamy z glowy Lenka !

 2. Ciekawe, co teraz doradzi mu jego mentor i promotor Tadzio Wojnar – największy z a b o r c a spółdzielczych funduszy, c.30 000 zł na miesiac, czy nadal bedzie Lenkowi udostepniał, naszą spółdzielczą świetlicę za…..darmo ?

 3. Nic nie jest takie proste jak piszesz. Głosowałem na Wacławczyka, w drugiej rundzie poprę Lenka. Nawet nie muszę się zastanawiać. Nie uśmiecha mi się baba, za którą nie wiadomo kto stoi.

 4. Wiesz co stoi za tą „babą”?Odwieczne fobie i strachy łoooooooołoooooo:))))Boisz się już?

 5. po pierwsze frekwencja do bani ale narzekac to potraficie gdzie nie otworzysz komentarz to bicie piany i narzekanie jakos wypoedzi taka sama jak publicystykaa na tym portalu
  tak tak lepiej na lenka macie racje przydupasy

 6. RONIN OCZYWISCIE
  [url=http://www.raciborz.com.pl/art35088.htm]Czytelnicy piszą: Czy jedynym rozwiązaniem jest emigracja?[/url]
  [url=http://www.raciborz.com.pl/art35088.htm][/url][url=http://www.raciborz.com.pl/art34158.htm]Czytelnicy piszą: Zmieniamy mundurki czy zmieniamy władzę?[/url]

 7. ezio

  A co ze sztabem pani Ronin. Chcę wiedzieć na kogo głosuję.

 8. Patrząc na pierwsze zdjęcie z serii sztab D. Wacławczyka, to dwie z pań nadają się do psychuszki.

 9. szok

  Wacławczyk z Lenkiem powinni się dogadać, bo marnie z maistem będzie.

 10. solo

  To by była zdrada w stosunku do siebie i wyborców gdyby Dawid dogadał się z Lenkiem i tragedia dla miasta.Dawid powinien poprzeć Anię w drugiej turze aby Lenka odsunać w koncu od władzy.

 11. tylko nie na panią Ronin ~!!!! – ją popiera nasza raciborska SEKTA
  jak dojdzie do władzy to wiecie kto będzie rządził w racku

 12. szoku, chyba pierwszy raz napisałeś coś z sensem. DW nie ma innego wyjścia, jeśli naprawdę chodzi mu o dobro miasta, a nie tylko własną karierę i stanowisko. Koalicja z Ronin = równia pochyła.

 13. ziozol

  Pani Anna nie ma nic wspólnego z odnową.Wpisy popierajace przekazanie poparcia od Radnego Waclawczyka dla Lenka są wpisami od ludzi związanych z obecnym układem.Od pierwszego dnia po ciszy wyborczej prowadzona jest kampania wyborcza bo obecny układ czuje się mocno zagrożony.Trzeba głosować na Anne Ronin aby zlikwidować obecny układ.

 14. NO

  No Tak Trzeba Głosować
  I Iść Na Wybory
  A Tu Gagu Gadu I Leństwo Wyborcze
  Powinno Być Karane
  Zizol- Popieram

 15. NO

  A Ty Racek Idż Sie Leczyc Wszedzie Wdzicie Tylko Sektę
  Chore

 16. Szrek

  Trójkę, trójkę wybierz panie !

 17. NOO

  [color=#606060]RONIN DO PRZODU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/color]
  [url=http://www.raciborz.com.pl/art33962.htm]Czytelnicy piszą:dostatki i niedostatki.Racibórz przyszłości[/url]
  [url=http://www.raciborz.com.pl/art34605.htm]Czytelnicy piszą:Nasza kondycja, nasz los.Start UP czy DOWN?[/url]
  [url=http://www.raciborz.com.pl/art34813.htm]Nie bądźmy ani lękliwi ani dekadenccy ale wojowniczy[/url]
  [url=http://www.raciborz.com.pl/art35023.htm]Czytelnicy piszą: Media, władza i my[/url]
  [url=http://www.raciborz.com.pl/art35220.htm]Młodzi rozgoryczeni, bo bez pracy, a może bezideowcy?”[/url]
  [url=http://www.raciborz.com.pl/art35088.html]Czytelnicy piszą: Czy jedynym rozwiązaniem jest emigracja?[/url]
  [url=http://www.raciborz.com.pl/art35023.html]Czytelnicy piszą: Media, władza i my[/url]
  [url=http://www.raciborz.com.pl/art34406.htm]Czytelnicy piszą: Nasze Miasto. Nasz Patriotyzm[/url]
  [url=http://www.raciborz.com.pl/art34158.htm]Czytelnicy piszą: Zmieniamy mundurki czy zmieniamy władzę?[/url]
  [color=#606060]JUZ DZIS DEKLRUJE ZE NA RONIN[/color]

 18. APEL

  Pani Ronin wszędzie na zarzuty związków z „odnową” zapewnia, że żadnych nie ma. OK. W takim razie inaczej sformułuję pytanie, i jako wyborca mam prawo oczekiwać uczciwej odpowiedzi. Proszę pamiętać, że w przypadku udzielenia fałszywej, od początku ewentualnej prezydentury będzie to ewidentne kłamstwo z Pani strony. Tematu domniemanej, rzekomej „odnowy” nie ma, to już ustaliliśmy. Pytania w takim razie pytanie brzmią: CZY PANI PRZEWIDUJE OBEJMUJĄC PREZYDENTURĘ JAKĄKOLWIEK WSPÓŁPRACĘ Z NORBERTĄ MIKĄ? CZY TEN PAN BĘDZIE PANI WICE-PREZYDENTEM? Dziennikarzy proszę o zadanie WPROST tych pytań Pani Ronin.

  P.S. Piszę tutaj, bo na innych stronach wyrzucili mój komentarz.

 19. To dobre pytanie. Również podpisuję się pod nim. Mam też drugie.
  Pani Anno, skoro jest już Pani w Radzie, chciałbym poznać Pani zamiary w przypadku przegrania wyscigu o fotel ptezydenta.
  Czy zamierza Pani podjąć współpracę z radnymi Mandryszem i Sokoliliem? Jeśli tak, to w jakim zakresie?
  Proszę pamiętać, że jest to ważna deklaracja, ponieważ przebieg głosowań w nowej kadencji, pomoże nam, wyborcom, łatwo Panią zweryfikować.

  I jeszcze do byłego radnego Andrzeja L.
  Andriu, nawet nie wiesz jak się cieszę, ze przegrałeś z Fitą. Jednak okregi jednomandatowe to jest coś.
  Gdy zamykam oczy od razu widzę obraz twojej, jeszcze bardziej posępnej facjaty.
  No i pewnie, w nagrodę za psią wierność, dostaniesz zj..kę od Norbiego za przegraną.
  Jak widzisz, ciągle ci pamietamy, bo jak to mówią… coś posiał, toś zżoł. 🙂

 20. Apel

  Wycinek dyskusji z innego portalu, gdzie zwolennicy A.Ronin prowadzą krucjatę za swoją kandydatką w rzeczywistości chcąc nie chcąc ujawniając swoją miałkość umysłową. Przykład. Komentarz/pytanieużytkownika:

  jakie ta pani ma zaplecze, poparcie, dla kogo pracuje, kto pracuje dla niej, duchy nie duchy, taka Tymińska z teczką ekspertów, człowiek z znikąd, wygłasza monologi, podziękowania, a od debaty jeden na jeden pewnie stchórzy, żal Raciborzan że to kupują, proszę ujawnić swój cały sztab, osób wspierających oraz ekspertów z nazwisk, stanowisk i kompetencji, trzeba się temu przyjrzeć skoro mamy wybierać

  Odpowiedz na komentarz
  Jesteś pierdzielnięty(ta) ,który strateg czy pokerzysta ujawnia swoją tajną broń przed atakiem rozstrzygającym stan rzeczy ??????????????????

  Yntelektualysta udzielający odpowiedzi nie kuma najwyraźniej, że wybory to nie poker, a psim obowiązkiem osoby ubiegającej się o urząd jest wyjawienie wyborcom swoich planów, zamierzeń. Poker zaś to gra kłamców, okłamujących do końca innych, byle tylko za wszelką cenę ich oszukać. Pogratulować tylko takich zwolenników Pani Kandydat. Bo to albo skrajny debil, albo cyniczny oszust piszący na zamówienie. Proszę kogoś bardziej rozgarniętego delegować do walki o głosy i nie traktować wyborców jako idiotów

 21. [b]jak wielu ludzi interesuje się dziś polityką albo nawet się w nią angażuje? A chyba nie brak nam wrażliwości i zapytań o nasze interesy, a ta wrażliwość wchodzi przecież w zakres wspólnego interesu społecznego. My reagujmy społecznie tylko wtedy, gdy doznajemy ogólnego niezadowolenia z wszelakich podwyżek i opłat, gdy uznajemy, że władza nas krzywdzi. Niemniej jednak, gdy zaczniemy prowadzić taką realną obserwację tego, co dzieje się wokół nas, co robi i jak robi nasza elitka, zastanawiamy się, czy jeszcze jest nasza władzą, czy też stała się już nieczuła, mało wrażliwa, a ich sposób myślenia i działania opanowała rutyna
  A może szkoda ze dzienikarze tak mało powiecaja czasu poważnym tematom- a może pomyślmy raczej dlaczego tylko 30% uczestniczy w raciborzu w wyborach.
  Jak czytam o waszych watpliwościach i zaangażowaniu w dociekania tego typu robi mi się niedobrze[/b]

 22. a tak na marginesie to uważam iż, obecni panowie lenk kurpis itd.osiągnęli swój cel sam dla siebie, robią politykę w swoim środowisku, a to nie daje żadnych perspektyw. Ich ograniczona perspektywa i małostkowość polityczna nie daje nam żadnych gwarancji rozwoju. Ich działania i projekty polityczne to typowa „myślowa mgła”. Ich władza ma znaczenie czysto osobistego sukcesu, ich funkcjonowanie polityczne to brak lub ubóstwo działań politycznych. Z obserwacji ich politycznych życiorysów, tzn. naszych włodarzy, wynika tylko tyle, że używając swej inteligencji, sprytu życiowego i roztropności towarzyskiej osiągają oni kolejny sukces, za który my płacimy. Nie jesteśmy świadkami tworzenia nowej rzeczywistości w naszym mieście – to raczej pewien rodzaj aberracji, przed którą musimy się ratować sami, a my tymczasem pomagamy im naszą obojętnością. tymczasem spór od lat na tym forum dotyczy ducha i duchowców – mam ich w nosie niedługo sami bedziemy duchami w tym pustym mieście

 23. ag

  w grupach dzielenia była przekazywana informacja aby głosować na tą panią, również na spotkaniach niedzielnych do tego nakłaniano, a w biurze projektowym w Rafako lotem błyskawicy rozeszła sie wiadomość o poparciu wspólnoty dla tej pani po tym jak jeden z jej członków chyba nie do końca świadomy tego że słyszą to inni rozmawiał na ten temat dość głośno przez telefon – może pani kandydat po prostu nie wie nic o tym poparciu , a lider wspólnoty taki tam prezencik postanowił jej dać w postaci kilkuset głosów poparcia ?

 24. ag

  jeszcze jedno, tak na prawdę nic złego nie byłoby w samym układzie wspólnoty z jakimś politykiem itd. , różne grupy szukają wsparcia u polityków aby ci bronili ich interesów itd. tutaj jednak chodzi o osobę lidera, tego jakim on się stał dwulicowym zakłamanym człowiekiem dążącym uparcie do władzy, gotowym poświęcić idee i przyjaciół , depcząc największe wartości, to człowiek pyszny , który niszczy i oczernia każdego kto ma inne zdanie niż on sam, mogą to potwierdzić wszyscy jego najbliżsi byli przyjaciele , jego zachowanie budzi zażenowanie w samym gronie animatorów, budzi też strach i z tego też powodu jest jak jest i jeszcze długo nic się nie zmieni

 25. Zgadzam się z Tobą, bo jestem „byłym przyjacielem” tego osobnika i wiem z doświadczenia na jak wiele go stać, dlatego ponawiam swoje pytanie.
  Pani Anno, proszę nas oświecić i odpowiedzieć, czy zamierza Pani wspólpracować z Norbertem Miką pełniąc funkcję Prezydenta Raciborza, oraz radnymi Sokolikiem i Mandryszem w przypadku przegrania walki o ten fotel? Oraz, czy jest prawdą, że Norbert Mika jest Pani doradcą z opcją otrzymania w zamian fotela wiceprezydenta?
  To są bardzo proste pytania, na które powinna Pani szybko odpowiedzieć.
  To nie jest pogróżka, ale proszę pamiętać, że obecnie w Raciborzu jest więcej byłych członków wspólnoty, którzy zostali skrzywdzeni przez tego człowieka, niż potencjalnych wyborców żyjacych w seklcie. Brak odpowiedzi jest równoznaczny z potwierdzeniem tych pogłosek, a to może szybko obrócić się przeciw Pani. Proszę pamiętać, że mamy doświadczenie w robieniu kampanii szeptanej, bo robiliśmy to na rzecz obecnego prezydenta w poprzednich kampaniach, a mechanizm kampanii pozytywnej niczym nie różni się od kampanii negatywnej, ale ta druga, z powodów socjologicznych, jest łatwiejsza.
  W sumie ma Pani mało czasu i nikt nie zamierza czekać na odpowiedź w nieskończoność.
  Zegar już odmierza: tik, tak, tik, tak…

 26. No tak

  Pan Lenk miałby szansę gdyby nakłonił Pana Tadeusza z rezygnacji stanowiska Prezesa spółdzielni Nowoczesna. 70% pewnie spółdzielców ruszyłoby do urn.

 27. szok

  Ja już nie czekam, głosuję na Lenka!

 28. JMP

  Ech, Ludzie-Psy, szczekacie i szczekacie – a brudna wasza sierść…

 29. no

  antoni tpbie cya robi tik tak w głowie

 30. @no

  a ty coś sie tak zapowietrzył że literki połykasz ? z wrażenia ? bo twojego pseudoapostoła ktoś wziął na tapetę ?

 31. szok

  Teraz tylko Lenk może to miasto ochronić przed utopią! „Obudźcie się, bo was okradną ze złudzeń” !!!!!

 32. lion

  Czy ktoś z opozycji w swoim czasie może zająć się inwestycją pod nazwą Skwer ks.prał Pieczki.? Pomijając jego przygnębiajacy widok.Czy ktoś mógłby sprawdzić prawidłowość tej.inwestycji pod względem wyceny tj.2.4 miliona zlotych.Jak to jest mozliwe zeby zabrukowanie placu jakim jest ten skwer i zrobienie dwóch fontann (wylanie z betonu ) plus ławki miało kosztować aż 2.4 miliona złotych? I to pieniędzy publicznych! Może by zrobić tu akcję i internauci by napisali co można kupić czy wybudować za 2.4 miliona zł? Ta inwestycja pokazuje moim zdaniem jak pieniadze publiczne za obecnej władzy są marnotrawione i to na takie przydką inwestycje.

 33. Mig 23

  Dawid powinien wyjechać na pół roku do Honolulu

 34. Mig 23

  D.W. zapewne dawno sie dogadał z panią Ronin, zawsze wspierał mniejszośc czy autonomie, tak czy siak jak tak zrobił to koniec Raciborza.

 35. Można kupić np dwa dworki i zostanie nam jeszcze 0.4 mln złotych na drobne wydatki: Za milion złotych można się również stać właścicielem unikatowego dworu w Radzyminie. W skład posiadłości wchodzi ponadto budynek gospodarczy, stajnia, garaż na dwa samochody i działka na ponad 2,5 tys. m kw. Sam dwór ma ponad 230 m kw. i składa się z dwóch kondygnacji. Na parterze mieści się salon z kominkiem, kuchnia, jadalnia i pokój gościnny z łazienką. Na piętrze zaś są 4 sypialnie, dwie łazienki i garderoba. Co istotne, nieruchomość została wybudowana w 2006 roku, swoją konstrukcją jednak przypomina dwory sprzed kilkuset lat.

 36. szu

  ale tam są fontanny i one są drogie!

 37. Fontanna to coś podobnego jak basen tylko znacznie płytsza.Baseny nie są takie drogie tym bardziej fontanny nie powinny być.Z kwoty 2,4mln zł które wydano na skwer w Raciborzu a którym szczyci się prezydent Lenk za tylko 2 miliony zł można kupić nie tylko basen ale do tego jeszcze jacuzzi i dwa domy.To wszystko kupimy za tylko 2 mln zł Zostaje nam 400 tysięcy z tej kwoty na inne wydatki:

  W ofercie pośredników znaleźć można również tradycyjny dom z bali położony w tatrzańskim Kościelisku. Na powierzchni 120 m kw. znajduje się salon z kominkiem, kuchnia, 3 sypialnie i dwie łazienki. Z tarasu i balkonu rozpościera się ponadto widok na Tatry Zachodnie. Dom wykończony jest w wysokim standardzie w klasycznym, podhalańskim stylu. Cena ofertowa nieco tylko przekracza 1 mln złotych.

  Osoba dysponująca budżetem rzędu miliona złotych może także stać się właścicielem drewnianego domu położonego nad samym jeziorem w okolicach Szczytna. Na ponad 1,5-hektarowej działce, poza głównym budynkiem, znajduje się garaż, domek gospodarczy, a także basen i oczko wodne. Główny dom ma ponad 120 m kw. powierzchni użytkowej, na których mieści się salon, kuchnia z jadalnią i pokój gościnny z łazienką (na parterze) oraz dwie sypialnie, łazienka i balkon (na piętrze). Właściciele mogą także skorzystać z domowego jacuzzi.

 38. Za równowartość remontu skweru ks Pieczki można kupić 27 Leksusów w wyprzedaży rocznika 2014 licząc 89900 zł za jeden ten luksusowy samochód.

 39. anoda

  Kim jest Ronin? Skad się wzięła? Czy pomogła komuś rozwiązać problem, których w tym mkiescie nie brak? Co wiemy o jej rodzinie? Tu nie może być tajemnic…. W przypadku wyboru na prezydenta jej sylwetka musi być KLAROWNA. Czy jest dobrym organizatoren? Czy właczała się w życie miasta? A może jest czyjąś dobrą sąsiadką……, pomagała poczas powodzi, pożaru….Wydaje mi się, że nie kazdy, kto chodzi ulicami miasta bedzie mógł sprostać zadaniom jakie czekają prezydenta!!! Jeśli chcieliście zmian, to trzeba bylo wybrać Waclawczyka, człek od lat robi sporo z myślą o innych..Jeśli tak nie myślicie , to zapewne dlatego, że wybraliście kiedyś Tymińskiego, pamiętacie pana z Ameryki Pld. z czarna teczką. Jak na razie Ronin to taki lokalny Tymiński w spódnicy.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here