Kiermasz i odwiedziny św. Marcina w parafii św. Mikołaja

4

Rocznica poświęcenia kościoła parafii św. Mikołaja w Raciborzu.

W niedzielę, 16 listopada w parafii św. Mikołaja w Raciborzu obchodzono kiermasz, czyli rocznicę poświęcenia kościoła według tradycji Archidiecezji Wrocławskiej, do której przez wiele lat parafia należała.

- reklama -

Rzeczywiście świątynia konsekrowana była 2 czerwca 1902 roku przez kar. Jerzego Koppa z Wrocławia. Uroczystość kiermaszowa w tym roku połączona została z wieczorną procesją i biesiadą  św. Marcina, organizowaną na Starej Wsi od kilku już lat z inicjatywy wikariusza ks. Grzegorza Sonnka

On też wcielił się w postać św. Marcina i konno w asyście rycerzy z ul. Kościelnej przyjechał do ogrodu farskiego gdzie przy pięknej  pogodzie zgromadziło się sporo parafian i gości. Przy ognisku czekał już zziębnięty żebrak do którego zgodnie z historią podszedł św. Marcin i okrył go swoją szatą. Był to akt miłości bliźniego, co mocno akcentował komentator, zachęcając obecnych do codziennej pomocy ludziom biednym, chorym, samotnym.

 

 

Na miejscu uczestnicy częstowali się kiełbaską z grilla, gorącymi napojami a dzieci tradycyjnymi rogalikami św. Marcina. Brały też udział w zabawach i grach tanecznych prowadzonych przez duet muzyczno- wokalny oraz objazdach konnych wokół kościoła. Było przyjemnie i wesoło do późnych godzin wieczornych. Ks. proboszcz Adrian Bombelek nie ukrywał zadowolenia z tak miłego i integracyjnego spotkania parafian.

K.N.

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. To co impreza odbyła się w chaszczach? Tak przy okazji to nie ogród ale cmentarz na ulicy Kozielskiej, więc nie wiem po co pan Krystian wkleja takie zdjecia? Chyba, że nie ma kontroli nad tym co znajduje się w jego aparacie fotograficznym i wkleja wszystko jak leci.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here