Okrągły Stół w Kobyli [ZDJĘCIA]

0

Niecodzienny nastrój zapanował w niedzielny wieczór w Kobyli.

W pięknie odremontowanym kościele parafialnym odbył się koncert poezji śpiewanej i pieśni wolnościowych. Utwory znanych autorów i kompozytorów wykonali: Zuzanna Tomaszewska i Zygmunt Zippel. Zgromadzonych przywitał i słowo wstępne wygłosił Janusz Szlapański. Wspaniale brzmiały bogate w treść pieśni Bułata Okudżawy, „Biały krzyż” Krzysztofa Klenczona, czy „Zaproście mnie do stołu” z muzyką Henryka Albera do słów Włodzimierza Szymanowicza.

- reklama -

 

 

Muzycy wykonali także autorski utwór Zygmunta Zippel : „Pomóżcie żyć jesieni” Publiczność zachęcona przez wokalistkę, śpiewała z artystami. Każdy utwór nagradzano brawami. Nie obyło się bez bisu. Na zakończenie gospodarz świątyni ksiądz Proboszcz Edward Lisowski dziękował wykonawcom. Po tak gorącym przyjęciu Zuzanna Tomaszewska zapowiedziała, że chętnie pojawi się w okresie świąt Bożego Narodzenia z Grupą wokalną „Babski Kwartet” aby śpiewać kolędy.

Koncert był inauguracją kolejnego projektu realizowanego przez członków Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla zatytułowanego: „Przy Okrągłym Stole – nie zawsze pospolite Polaków rozmowy”. Kolejne wydarzenia projektu już niebawem. Bieżące informacje o realizaowanych projektach podawane są na stronie stowarzyszenia : www.kobyla-razem.pl.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Działaj Lokalnie.

 

 

 

 

Marek Niewrzoł

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here