W Nędzy trwają remonty dróg

0

Remontowane są nawierzchnie w sołectwach Ciechowice oraz Zawada Książęca. Dobiega też końca renowacja odnogi ul. Rudzkiej w Górkach Śl.

Remonty ulic Kosmonautów i Księżycowej w sołectwie Ciechowice oraz odnogi ul. Rudzkiej w sołectwie Górki Śląskie pokrywane są z budżetu Gminy Nędza. Koszt inwestycji to w sumie ponad 300 tys. zł. W Ciechowicach roboty prowadzi Przedsiębiorstwo Budowlane "Kubik" z Krakowa, natomiast w Górkach Śl. firma "Transkom" z Jaryszowa.

- reklama -

Ulice Księżycowa i Kosmonautów to drogi, pod którymi położono kanalizację i zgodnie z umową wykonawca miał obowiązek odtworzyć nawierzchnię w stanie nie gorszym niż przed rozpoczęciem robót (drogi nie miały wcześniej nawierzchni asfaltowej). Remont odcinka z ułożeniem asfaltu pokryje już Gmina.

Ul. Księżycowa remontowana jest na długości 237 metrów – od skrzyżowania z drogą wojewódzką, ul. Powstańców Śląskich do skrzyżowania z ul. Dojazdową. Wkrótce położona zostanie nawierzchnia asfaltobetonowa na podbudowie oraz dopasowanie wysokościowe do ul. Powstańców Śląskich, ul. Dojazdowej oraz do istniejących zjazdów indywidualnych. Ul. Kosmonautów remontowana jest na długości 309 metrów – od ul. Powstańców Śląskich do skrzyżowania z ul. Melioracyjną.

Tymczasem dobiega końca remont odnogi ul. Rudzkiej w Górkach Śl. – Jego stan był już mocno uciążliwy dla mieszkańców – przyznaje wójt. Przypomnijmy, że ul. Rudzka była remontowana latem tego roku – od
skrzyżowania z ul. Ofiar Oświęcimskich do przejazdu kolejowego – w sumie na długości 180 metrów. Wykonawca ułożył dwie warstwy asfaltu. Wyremontowane zostały także wjazdy na posesje oraz częściowo zjazd na ul. Nową, a także chodnik.

Trwają też prace w Zawadzie Książęcej – remontowany jest kolejny odcinek ul. Raciborskiej, czyli głównej drogi biegnącej przez miejscowość. Remont drogi wojewódzkiej nr 915 wykonuje firma Auto-Trans Asfalty Sp. z o.o. z Gierałtowic. Wykonawca wyremontuje nawierzchnię odcinka drogi na łącznej powierzchni 1130 m2, poprawi też chodnik, który także jest w gestii województwa. Ruch w tej chwili odbywa się tam wahadłowo.

O remont drogi wojewódzkiej nr 915 Gmina Nędza zabiega od dawna. Marszałek w pismach do Gminy Nędza wskazywał, że remont całego odcinka drogi wymagałby wielomilionowych nakładów. Dlatego inwestycja
realizowana jest etapami. Jeszcze w tamtym roku wyremontowano odcinek od granicy miejscowości do wysokości ul. Łęgowej. Teraz roboty obejmują kolejny odcinek. – Tu chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo, a stan drogi skutkował już niebezpiecznymi sytuacjami – przyznaje wójt Anna Iskała.

/publ. a/

 

 

—————————————————————————————————————

Reklama

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here