„Wszystko o kobietach” na deskach RCK

0

Spektakl od 2006 nie schodzi ze sceny krakowskiego Teatru Ludowego.

W piątek, 5 grudnia o godz. 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury wystawiony zostanie obsypany wieloma nagrodami spektakl pt. "Wszystko o kobietach". Bilety w cenie 40 i 30 zł.

- reklama -

Sztuka została napisana z matematyczną precyzją – oczywiście przez mężczyznę! Na scenie będzie można zobaczyć aktorki znane z teatru i szklanego ekranu: Martę Bizoń, Dominikę Markuszewską oraz Beatę Schimscheiner.

 

Komedia skonstruowana jak misterna układanka z puzzli. Jednak każda z bohaterek bardziej niż babą jest tutaj człowiekiem. Ich losy dyskretnie ocierają się o siebie, a one same przeglądają się w sobie nawzajem jak w tysiącu lustrach: matka i córki, siostry, rywalki, najlepsze przyjaciółki, koleżanki z pracy i koleżanki z przedszkola z lalką Barbie w objęciach oraz żywotne pensjonariuszki Domu Seniora. Wszystkie znalazły się w sieci skomplikowanych relacji międzyludzkich.

 

 

– Spektakl otrzymał wiele nagród, m.in. nagrodę dla najlepszego spektaklu na Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia 2006 r., Grand Prix – Nagrodę Publiczności V Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" Zabrze 2006 r. oraz wyróżnienie dla Marty Bizoń za poczucie humoru – mówi Janina Wystub, dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury.

 

 

/publ. a/

 

 

—————————————————————————————————————

Reklama

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here