Liga SMS w pływaniu już w piątek w Raciborzu

0

28 – 29 listopada po raz kolejny na pływalni Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu przy ul. Śląskiej 3 odbędzie się I Runda Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego.

Jest to impreza ogólnopolska, umieszczona w kalendarzu imprez centralnych, zlecona przez Polski Związek Pływacki (PZP).  Odbywa się zawsze w dwóch rundach – jesiennej na pływalni 25m oraz letniej na pływalni 50m. Udział w zawodach zapowiedziało 12 Szkół Mistrzostwa Sportowego z całej Polski: Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Olsztyna, Ostrowca Świętokrzyskiego, Oświęcimia, Poznania, Szczecina, Warszawy, Wrocławia, Zielonej Góry i Raciborza.

- reklama -

W sumie do Raciborza przyjedzie ponad 400 osób, w tym 336 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizować będą w piątek i sobotę. Dodatkowo udział zapowiedzieli zawodnicy kadry narodowej- seniorzy, którzy wystartują poza punktacją szkolną. Wśród nich zobaczymy Mateusza Sawrymowicza z MKP Szczecin, dwukrotnego mistrza świata oraz wielokrotnego mistrza Europy w pływaniu na dystansie 1500 m stylem dowolnym.

 

 

Uroczyste otwarcie z udziałem przedstawicieli władz miasta i powiatu oraz przedstawiciela PZP – Jana Wiederka  –  odbędzie się w piątek o godz.16.00, zaraz po nim rozpocznie się pasjonująca rywalizacja. W sobotę zawody odbędą się w dwóch blokach: porannym – od godz. 9.00 oraz popołudniowym od godz. 15.30.

Wszystkie informacje o zawodach możemy uzyskać na stronie
http://megatiming.pl/zawody/liga-sms-runda-i-0
dodatkowo zapraszamy na relację z zawodów na żywo w wersji LIVE HD na powyższej stronie.

Organizatorami imprezy są Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego oraz KS „Unia” Racibórz. Współorganizację wspierają Urząd Marszałkowski w Katowicach oraz Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

/zsoms/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here