Leszek Możdżer – koncert długo wyczekiwany

4

W ramach 9.Międzynarodowego Festiwalu im.G.G.Gorczyckiego odbył się wspaniały koncert w RCK. Zdjęcia>> .

Za sprawą Raciborskiego Centrum Kultury oraz Stowarzyszenia gorczycki.pl  raciborzanie mieli okazję wysłuchać wspaniałego koncertu pianisty wraz z orkiestrą. Pod batutą Marka Mosia na scenie usłyszeliśmy AUKSO – Orkiestrę kameralną miasta Tychy, która występowała na wielu festiwalach w kraju i zagranicą, m.in. Wielkanocnym Ludwiga van Beethovena,  Wratislavia Cantans, Warszawskiej Jesieni, czy choćby na Festiwalu Muzyki Filmowej i Jazz Jamboree. Połączenie światowej klasy orkiestry z pianistą o wielkim formacie, jednym z najlepszych polskich muzyków jazzowych, Leszkiem Możdżerem,  musiało dać efekt imponujący. I tak się stało, ponad czterysta osób zamarło wsłuchując się w niesamowitą muzykę z pogranicza jazzu i klasyki. 

- reklama -

 

 

 

 

 

Koncert odbył się  w ramach 9.Międzynarodowego Festiwalu im.G.G.Gorczyckiego, nad którym patrona objęli m.in. onet, TVP, Gość Niedzielny, Dziennik Zachodni, czy Polskie Radio Katowice.

Przed koncertem dyrektor RCK, Janina Wystup przyznała, że kilka lat oczekiwano na możliwość zorganizowania tego wydarzenia. Przed raciborską publicznością  Adam Wesołowski – dyrektor festiwalu, nie krył  zadowolenia z faktu, iż koncert w ramach festiwalu odbywa się w również Raciborzu. 

 

 

 

 

 

//i/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

4 KOMENTARZE

  1. Mega! Takie gwiazdy w Raciborzu! Jak to mozliwe że WYka nie potrafił tu nikogo ściągnąć a Wystub organizuje tak wielkie rzezcy w mieście?

  2. Piję poranną kawę i przeglądam wiadomości przed wyjazdem do pracy:) Nie każdy ma to szczęście robić to 4 godziny później, o 8:30:) Ale nie narzekam:)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here