Tancerze z Zawady zapraszają na koncert

0

Swoje umiejętności w najbliższą niedzielę zaprezentują tancerze ze wszystkich grup wiekowych.

W najbliższą niedzielę, 7 grudnia o godz. 16.00 w sali widowiskowej MOKSiR w Kuźni Raciborskiej odbędzie się koncert świąteczny, w którym wystąpią rewelacyjne zespoły z Zawady Książęcej w gminie Nędza: „Łężczok”, „Arabeska” i „Aksebara”. Na koncert zaprasza Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży ”Bajtel” w Zawadzie Książęcej. Na scenie pokaz swoich umiejętności zaprezentują tancerze ze wszystkich grup wiekowych zespołu folklorystycznego „Łężczok”, zespołu mażoretek „Arabeska” oraz „Aksebara”, który zasilają mamy mażoretek.

- reklama -

 

 

Tancerze z Zawady Ks. regularnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach i turniejach tanecznych, występują też przy okazji wielu wydarzeń. – To tancerze z Niemiec? Nie? Bawarskie tańce wykonują rewelacyjnie! – nie mogła się nadziwić jedna z pań z widowni, która przyglądała się występom młodych tancerzy podczas tegorocznych międzynarodowych targów turystycznych w Katowicach. Gdzie się nie pojawią, wszędzie wzbudzają zachwyt i odnoszą sukcesy w wydarzeniach artystycznych organizowanych w kraju i zagranicą.

Tym razem wystąpią w tradycyjnym, corocznym koncercie świątecznym w Kuźni Raciborskiej. – Nasz repertuar jest bardzo różnorodny, folklor ma swoich fanów, taniec nowoczesny również. A występy w tak wielu miejscach to promocja nie tylko dla nas, ale i całej gminy – mówi Weronika Riemel, kierownik zespołu.

/gmina Nędza/

—————————————————————————————————————

Reklama

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here