Opowieści Muminków – finał konkursu

Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia nagród nastąpi 5 grudnia w Bibliotece przy ul. Kasprowicza

Muminki, sympatyczne trolle mieszkające w finlandzkiej dolinie znane są dzieciom i dorosłym na całym świecie. Mimo upływu lat ciągle cieszą się niesłabnącą popularnością. Można powiedzieć, że Muminki są ponadczasowe, ponieważ diametralnie różnią się od współczesnych bajek, nie epatują agresją i szybką akcją, a jednak ciągle potrafią przykuć do fotela niejedno dziecko. Tove Jansson napisała pierwszą książkę „Małe trolle i dużą powódź” już w 1939 roku, choć wydano ją dopiero w 1945 roku. Następne tytuły (Kometa nad Doliną Muminków, W Dolinie Muminków, Pamiętniki Tatusia Muminka, Lato Muminków, Zima Muminków, Opowiadania z Doliny Muminków, Tatuś Muminka i Morze, Dolina Muminków w listopadzie) ukazywały się regularnie do 1980 roku. Cała seria została przetłumaczona na ponad 30 języków, powstały liczne wersje telewizyjne, radiowe i teatralne. Muminki doczekały się także komiksu, do którego ilustracje stworzył brat autorki i posiadają swoje własne muzeum w Tampere.

- reklama -

W naszej bibliotece książki o Muminkach są jedną z najpopularniejszych serii wypożyczanych przez małe dzieci, jak i przez młodzież, ponieważ wydawnictwa prześcigają się w pięknie ilustrowanych wersjach dla różnych grup wiekowych. O ich popularności może świadczyć także ilość prac, które napłynęły do Biblioteki w związku z Ogólnopolskim Konkursem plastycznym "Opowieści Muminków". Jury miało przysłowiowy twardy orzech do zgryzienia, gdyż ciężko było wybrać z tak wielu dobrych prac, tylko kilka tych, które zostaną nagrodzone.

Finał konkursu  odbędzie się 5 grudnia o godzinie 16:00.
W programie:
Ogłoszenie i wręczenie nagród
otwarcie wystawy po-konkursowej
przedstawienie teatralne "Mała Mi rozrabia" w wykonaniu uczniów ZSP nr 2, pod kierunkiem Anny Płonki
 
Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia nagród nastąpi 5 grudnia o godzinie 16:00, w Bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here