Chłopcy z Zakładu Poprawczego zbierają zabawki dla dzieci

1

Wychowankowie Zakładu zbierali zabawki m.in. w Zabełkowie i w Pogrzebieniu.

 Wychowankowie Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu terminują na początku grudnia u Świętego Mikołaja. Wcielają się w w rolę jego pomocników i zbierają prezenty po zaprzyjaźnionych szkołach. Chłopcy z zakładu zatrzymali się m.in. w raciborskiej szkole podstawowej nr 18. Tu dzieciaki udzieliły natychmiastowej pomocy i przekazały pomocnikom pełne worki wypełnione zabawkami. Pomoc w zbiórce prezentów trafiła również do szkoły podstawowej w Zabełkowie.

- reklama -

 

 

 Dzieci ze szkół podstawowych naszego powiatu dzieliły się zabawkami z bardziej potrzebującymi rówieśnikami (foto. ZPiSdN)

Tam wychowankowie zabrali kolejne worki z zabawkami. Kolejny adres pod który trafili, to szkoła podstawowa w Pogrzebieniu. Teraz chłopcy pakują worki z prezentami.W projekt zaangażowało się ich kilkunastu. Jest to niezwykle szeroko zakrojona akcja. Obejmuje nie tylko zbiórkę zabawek w szkołach, ale także m.in. słodyczy w LeClerku i w Auchan. Jest to już druga edycja tej akcji. Pomysłodawcą jest Julia Zubko – Buk z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich. W poprzednim roku jej i jej wychowankom udało się zebrać słodyczy i zabawek, które starczyły na 200 paczek dla potrzebujących dzieci. W tym roku prezenty trafią nie tylko do dzieci z domu dziecka. Obdarowane zostaną ponadto maluchy z świetlicy środowiskowej, podopieczni z fundacji "Po drugie" (dzieci byłych wychowanków ZPiSN w Raciborzu), ze szpitala oraz dzieci, które chłopcy poznali podczas remontów w ramach akcji "Anioły". Wolontariusze z Zakładu pomagają również w projekcie "Paczka od serca", gdzie opiekują się chorymi brzdącami. Pod swoimi skrzydłami mają teraz 4 letniego Wiktora oraz 5 – letniego Marcela.

 

/l/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Bandziorów wpuszczają do szkoł? Czy to jets rozsądne?Nie sądzę> Ja sobie nie życzę, żeby mój syn w podstawówce miał kontakt z ludźmi z poprawczaka!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here