Do Kobiet Aktywnych w Nędzy przystępuje coraz więcej osób

0

Stowarzyszenie skupia w tej chwili ponad 50 osób w wieku od 45 lat wzwyż, nie tylko kobiet. Liczba członków wciąż rośnie.

 

- reklama -

Wieść o tym, jak prężnie stowarzyszenie działa, niesie się daleko poza gminę Nędza. – Zapisuje się do nas coraz więcej osób, bo dowiadują się jakie wydarzenia organizujemy, że u nas zawsze miło i serdecznie. Ludziom się podoba to, co robimy – cieszy się Adelajda Lepiarczyk ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych i ich Rodzin, które od kilku lat działa w Nędzy.

Stowarzyszenie skupia w tej chwili ponad 50 osób w wieku od 45 lat wzwyż, nie tylko kobiet. Liczba członków wciąż rośnie. Zapisywać chcą się nawet mieszkańcy innych gmin. – Czasem nas zaskakuje, że o naszej działalności słychać również poza gminą. To reklama nie tylko dla naszego stowarzyszenia, ale całej gminy, bo w końcu żeby ludziom chciało się spotykać, potrzeba sprzyjających warunków. Żeby działać ludzie muszą się w swojej miejscowości po prostu dobrze czuć – zaznacza pani Adelajda.     

Imprezami, które po raz kolejny przyciągnęły tłumy były, zorganizowane przez stowarzyszenie, andrzejki i mikołajki. – Zadbaliśmy o wesołą atmosferę. W andrzejkowy wieczór odwiedziła nas wróżka i nie zabrakło lania wosku. A w mikołajki był oczywiście mikołaj i upominki – śmieje się pani Adelajda. – Myślę, że wszyscy dobrze się bawili. Ludzie mówią, że gdyby nie takie spotkania, takie imprezy, życie byłoby nudne. A najważniejsze żeby wyciągać ludzi z domu, żeby nikt nie czuł się samotny, żeby spędzić czas razem, naprawdę wspólnie, w serdecznej atmosferze – dodaje.

Panie ze stowarzyszenia zawsze dbają o to, by podczas spotkań stoły nie były puste. Nie żal im ani sił, ani czasu. – Jesteśmy szczęśliwe, że możemy sprawić ludziom trochę radości – kwituje pani Adelajda.

 

 

publ. /ps/

—————————————————————————————————————

Reklama

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here