Mikołaj zawitał do Borucina

0

W sobotę 6 grudnia w DK w Borucinie odbyło się spotkanie mikołajkowe dla dzieci i młodzieży.

 

- reklama -

 

 

Organizacją tego wydarzenia zajęli się:  Klub Młodzieżowy z DK Borucin, DFK Borucin oraz miejscowy ksiądz proboszcz. Udział wzięło   wraz z rodzicami i dziadkami.  Mikołajkowy dzień był pełen radości i słodkich niespodzianek.

 

O godz. 18.00, po całodniowym wyczekiwaniu w domu kultury pojawił się Św. Mikołaj. Wszystkie dzieci przywitały gościa wesołymi piosenkami, a następnie w języku niemieckim wyrecytowały  wiersze. Mikołaj również powitał zgromadzonych w dwóch językach, zaśpiewał piosenki oraz przeczytał bajkę. Obecne były także aniołki, no i tradycyjnie jedna diablica.

 

Po wspólnej zabawie z Mikołajem nadszedł najbardziej wyczekiwany moment wieczoru – rozdanie prezentów. Każde dziecko z niecierpliwością wyczekiwało wywołania swojego imienia, podczas gdy Święty wraz z Panią Mikołajową oraz  aniołkami rozdawali paczuszki. Na szczęście okazało się, że i  dzieci  i młodzież z  Borucina byli w tym roku bardzo grzeczni, i każdy, bez wyjątku otrzymał prezent.  Również dla rodziców, którzy przez cały czas towarzyszyli  i wspierali swoje pociechy przygotowano mały poczęstunek. Tak wieczór powoli dobiegł końca, Mikołaj musiał ruszać dalej, dlatego wszyscy niechętnie go pożegnali  i z uśmiechami na twarzach udali się do domów.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku Mikołaj również nie zapomni o Borucinie!

M.M.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here