Złoto dla Rafako w piłce halowej

1

Mistrzostwa Polski Firm Energetycznych, Wodociągowych, Komunalnych i Gazowniczych szczęśliwe dla drużyny z Raciborza.

Drużyna Rafako zdobyła złoty medal podczas X Mistrzostw Polski Firm Energetycznych, Wodociągowych, Komunalnych i Gazowniczych w halowej piłce nożnej oraz 3 miejsce w rozgrywkach o Puchar Polski Firm i Zakładów Pracy. Zmagania odbyły się w Krakowie w połowie listopada.

- reklama -

W dniach 22 i 23 listopada w Krakowie odbyły się X Mistrzostwa Polski Firm Energetycznych, Wodociągowych, Komunalnych i Gazowniczych w halowej piłce nożnej. Pierwszy dzień halowych rozgrywek zakończył się dla drużyny rafakowców wielkim sukcesem, bowiem zdobyli oni złoty medal i tym samym tytuł branżowego Mistrza Polski 2014. Pokonali 4 drużyny: PWiK Inowrocław (5:2), Z.K. Opole (5:1), ZWiK Grójec (5:0) oraz PWiK Starachowice (6:0).

– W tych zawodach braliśmy udział po raz piąty, ale jest to nasze drugie złoto. Przed rozgrywkami nie mieliśmy czasu na wspólne treningi, lecz każdy z zawodników na co dzień gra w piłkę nożną, więc byliśmy przygotowani na zaciętą rywalizację, ale na złoto nie liczyliśmy. A jednak, udało nam się je zdobyć. Jesteśmy bardzo zadowoleni i mamy nadzieję, że za rok powtórzymy ten sukces – mówi Grzegorz Wojda pracownik Rafako, uczestnik zawodów.

 

 

 

 

 

Drugiego dnia turnieju, w którym rywalizowano o Puchar Polski Firm i Zakładów Pracy również w halowej piłce nożnej reprezentacja Rafako zajęła 3 miejsce, ustępując w półfinale jedynie późniejszemu zdobywcy pucharu.

Wyniki Pucharu Polski Firm i Zakładów Pracy w halowej piłce nożnej:
1/16 finału Rafako Racibórz – Agrobud Strumień 6:0
1/8 finału Rafako Racibórz – PKO Warszawa 2:0
1/4 finału Rafako Racibórz – Bilfinger Warszawa 1:1, k.(3:2)
1/2 finału Rafako Racibórz – Ivet Tartak 0:6

Rafako reprezentowali w tym turnieju:
pracownicy Magazynu – Tomasz Wardęga, Mateusz Kocot, Robert Rogalski oraz Łukasz Pikuła,
pracownicy W3 – Paweł Kiebała i Damian Gawryluk,
reprezentant pracowni projektowej – Sławomir Pytlik,
reprezentant kontrolingu – Grzegorz Wojda.

/jk/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here