„Marzycielska Poczta” w raciborskiej bibliotece

1

Jest to akcja, która narodziła się w Stanach Zjednoczonych i polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

 

- reklama -

 

 

Marzycielska Poczta narodziła się pod koniec 2009 roku. Jest to akcja, która narodziła się w Stanach Zjednoczonych i polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Założycielem Marzycielskiej Poczty w Polsce jest Tomek Chmiel, który opisał ją na swoim blogu, zachęcając wszystkich do włączenia się do akcji. Dołączyła do niego Weronika Mazurkiewicz, wówczas 17- letnia wolontariuszka i wspólnymi siłami znaleźli pierwsze dzieci i chętnych do pomocy. Idea Marzycielskiej Poczty polegająca na niesieniu bezinteresownej pomocy i wsparcia psychicznego tak ważnego w walce z chorobą szybko przyjęła się w naszym kraju i aktualnie jest jedną z najpopularniejszych tego typu akcji. Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną, gdyż chore dzieci i ich rodzice w miarę możliwości odpisują na listy i kartki, a także zostawiają pisemne podziękowania na swoich profilach.

 

Biblioteka w Raciborzu uczestniczy w akcji niemal od samego początku. Już od 2010 roku zapraszamy dzieci z pobliskich szkół, którym przedstawiamy ideę akcji, a następnie profile chorych dzieci, do których mogą napisać kilka ciepłych słów i stworzyć własnoręczną kartkę.  Tym razem przyjechali do nas uczniowie dwóch klas z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kobyli.

 

Pierwsza grupa napisała świąteczne kartki do Mateusza Szostaka, ośmiolatka chorującego na mukowiscydozę i do Natalii Sidło, jedenastolatki z chorobą Downa i niedoczynnością tarczycy.  Druga grupa pisała do Kuby Ostasza, chorującego na przepuklinę oponowo-rdzeniową, wodogłowie i niedowład kończyn, Sebastiana Laskowskiego – chłopca, który szczególnie potrzebuje wsparcia, gdyż przez swoją chorobę zamknął się w sobie bojąc się odrzucenia przez otoczenie.  Dziewczynki bardzo chętnie napisały krótkie listy i kartki do Asi Kowalskiej, wesołej dwunastolatki, która lubi czytać i jest uzdolniona plastycznie.  Mamy nadzieję, że wszystkie listy, życzenia i kartki świąteczne wywołają uśmiech na twarzach chorych dzieci i ich rodziców, a także dodadzą im sił w walce z chorobą.

 

publ. /ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here