Izba Gospodarcza w Wodzisławiu obchodziła 10 lat

0

IG w Wodzisławiu przedstawiła swoim członkom kierunki działania na przyszłe lata.

W niedzielę wieczorem Izba Gospodarcza zorganizowała 10 rocznicę swojego powstania. Obchody jubileuszu miały miejsce w Urzędzie Stanu Cywilnego w Sali Ślubów. Pomieszczenie było nabite do ostatniego krzesełka. Przybyli tak liczący się gracze jak prezes Prevac Andreas Glenz oraz prezes Pol-Eco Sebastian Kowalski. Na sali obecnych było również mnóstwo osób, które stanowią motor napędowy dla lokalnej gospodarki, czyli małych i średnich przedsiębiorców. Pojawili się nie tylko biznesmeni, ale także przedstawiciele świata polityki, samorządu i nauki. Obecni byli m.in. poseł Ryszard Zawadzki, minister Adam Zdziebło, starosta Tadeusz Skatuła, członek zarządu powiatu Dariusz Prus i prezydent Mieczysław Kieca. Byli również naukowcy tacy jak dr inż. Sławomir Olko, który jest jednym ze współautorów projektu „Technopolia Śląska”.

- reklama -

 

Prezes Wodzisławskiej Izby Gospodarczej Krzysztof Dybiec zarysował nowe kierunki działania organizacji

 

Podczas uroczystości zarysowano perspektywę działań Izby na przyszłe lata, wprowadzono wszystkich obecnych w szczegóły projektu „Technopolia Śląska” i powiedziano o nowej perspektywie unijnej. Głos zabrali przedstawiciele sfery publicznej. Starosta Skatuła w swoim przemówieniu skupił się nie tylko na podziękowaniach Izbie za organizację świata przedsiębiorczości w regionie, ale także wskazywał na wspólnie realizowane projekty takie jak "Impuls do zmian" czy "Pomysł na sukces". Niezwykle ważnie zabrzmiała deklaracja szefa powiatu, który mówił o tym, że będzie wspierał wszelkie pozytywne inicjatywy zmierzające do poprawy poziomu przedsiębiorczości.

 

 

 Starosta Tadeusz Skatuła oraz poseł Ryszard Zawadzki mówili jak ważna jest Izba w świecie lokalnej przedsiębiorczości.

 

Minister Zdziebło mówił o tym, w jaki sposób projekt taki jak „Technolopolia Śląska” wpisuje się w okres nowego programowania unijnego, jak może on doprowadzić do wyraźnego ożywienia gospodarczego w regionie. Poseł Ryszard Zawadzki krótko, ale bardzo znacząco zwrócił uwagę zebranym gościom, że pewne impulsy, o których mowa była już wcześniej w kręgach gospodarczych, w chwili obecnej są przedmiotem działań rządu oraz parlamentu i że aktualnie kwestie dotyczące systemu edukacji oraz prowadzenia działalności gospodarczej coraz częściej są traktowane jako łącznie, a nie równolegle. Po części oficjalnej członkowie Izby mieli okazję do wysłuchania kwartetu z Rybnika.

 

Leszek Iwulski

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here