Zakończył się trzeci etap remontu MOKSiR w Kuźni

1

– Pomieszczenie będzie służyło muzykom do organizacji prób – informuje Michał Fita, dyrektor MOKSiR w Kuźni.

Dobiegła końca realizacja projektu „Remont Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej dla Edukacji Kulturalnej – etap 3”, dofinansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach zadania wyremontowano sale wystawowo-konferencyjną i baletową, które połączono poprzez wyburzenie istniejącej dotąd ściany działowej, a w jej miejscu zamontowano systemową ścianę przesuwną, co dało możliwość połączenia i wydzielenia akustycznego obu sal. Ponadto salę baletową wyposażono w lustra i drążek – niezbędne narzędzia przy rozwijaniu umiejętności tanecznych.

- reklama -

W obu salach odnowiono ściany, zamontowano sufity podwieszane o właściwościach tłumiących dźwięk oraz wykonano nową posadzkę z parkietu przemysłowego. Na tej samej kondygnacji znajduje się również, od dawna nie używane, pomieszczenie projektorowni kinowej. Jej wyposażenie, a przede wszystkim projektory kinowe, było już bardzo zniszczone i nie nadawało się do jakiejkolwiek naprawy. Pomieszczenie to zaadaptowano więc na kompleks trzech sal prób do grania na instrumentach muzycznych, prowadzenia zajęć wokalnych, gitarowych, perkusyjnych, nauki gry na pianinie, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych z możliwością wykorzystania ich jako studio nagrań. Wykonano dodatkowe ściany i sufity o właściwościach akustycznych wraz z użyciem drzwi akustycznych.

 

 

 

Ponadto, w pierwszej fazie projektu wymieniono okotarowanie sceny Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Wymieniono mechanizmy oraz zamontowano elektryczne sterowniki do rozchylania zarówno kurtyny jak i horyzontu. Całkowity koszt realizacji zadania 290.300 zł w tym dotacja MKiDN wyniosła 150.000 zł resztę kosztów pokryto z budżetu Gminy Kuźnia Raciborska.

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. tu nieco więcej widać: [url=http://youtu.be/nLBmFCy-IhI]http://youtu.be/nLBmFCy-IhI[/url]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here