Opłatek w „Strefie” jak w domu

0

To coroczne tradycyjne spotkanie opłatkowe jest okazją, by podsumować kolejny rok działalności.

Już stało się tradycją, że Klub dla Młodzieży "Strefa", który prowadzi stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" z Raciborza, w okolicach świąt zaprasza swoich podopiecznych i ich rodziny na spotkanie opłatkowe. – Wszyscy czujemy się tu jak w rodzinie, jak w domu – przyznaje Ewa Domachowska, wychowawca w klubie.

- reklama -

Spotkanie opłatkowe w tym roku odbędzie się 22 grudnia o godz. 17.00. Podczas tego rodzaju wydarzeń rodzinną atmosferę, która w klubie panuje zresztą przez cały rok, czuć jeszcze wyraźniej. "Strefa" jest dla dzieci i młodzieży takim właśnie drugim domem – to tutaj pod okiem wychowawców podopieczni mogą odrobić lekcje, z pomocą korepetytorów podciągnąć się w nauce, rozwijać swoje pasje w kółkach zainteresowań: tanecznych, plastycznych, technicznych, dziennikarskich. Na miejscu młodzież może też korzystać z kawiarenki internetowej, bilarda, piłkarzyków, stołu do ping-ponga.  

 

 

To coroczne tradycyjne spotkanie opłatkowe jest okazją, by podsumować kolejny rok działalności. W ciągu całego roku, poza standardową, statutową działalnością, stowarzyszenie zorganizowało wiele wydarzeń. Były zbiórki żywności, zbiórka krwi, dzień otwarty w klubie połączony ze świętem rodziny, były zabawa andrzejkowa i halloween.

– Chcemy podziękować przede wszystkim wolontariuszom. Bez ich serca, ogromnego zaangażowania, kreatywności nic nie byłoby możliwe – przyznaje Ewa Domachowska. Wolontariuszy stale przybywa. – Klub drugim domem jest nie tylko dla dzieci, ale również dla nas. Trafiłam tutaj kilka lat temu i…już zostałam. To naprawdę fantastyczne miejsce – podkreśla.

A samego 22 grudnia w "Strefie" też będzie się sporo działo. Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego, która obok "Strefy" również działa pod stowarzyszeniem, przygotowały jasełka, nie zabraknie pokazów tanecznych w wykonaniu "strefowiczów" i oczywiście słodkiego poczęstunku. – To będzie takie popołudnie, kiedy będziemy ze sobą jeszcze bardziej rodzinnie. I to jest piękne – mówi Ewa Domachowska.  

Działalność klubu nie byłaby możliwa bez ogromnego zaangażowania sztabu ludzi, a także środkom Miasta Racibórz, Fundacji Wspólna Droga i ludziom o wielkich sercach, którzy decydują się przekazać stowarzyszeniu 1 % swojego podatku.

/Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń"/

 

 

 

——————————————————

 

 

Kursy przedmałżeńskie Racibórz

Parafia Rzymsko – Katolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Mickiewicza 8 w Raciborzu zaprasza narzeczonych na nauki przedmałżeńskie przez cały rok. Cykl nauk przedmałżeńskich obejmuje trzy spotkania, połączone z naukami naturalnego planowania rodziny.

Kontakt: 32 418 16 31 lub 604 554 820.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here