Redebiut bibliotecznego teatru kukiełkowego „Bajadera”

0

W Ocicach został wystawiony spektakl „Kot w butach” w wykonaniu teatru kukiełkowego „Bajadera” pod kierunkiem Anny Zganiacz.

 

- reklama -

 

 

W czwartek 18 grudnia w Filii Publiczno-Szkolnej nr 3 w Ocicach został wystawiony spektakl „Kot w butach” w wykonaniu teatru kukiełkowego „Bajadera” pod kierunkiem Anny Zganiacz. Było to pierwsze przedstawienie zespołu w nowym składzie. Grupa składająca się z młodzieży klas IV-VI zaprosiła uczniów klas I i II na wycieczkę do świata baśni.  Na spektakl przybyła także Barbara Sobeczko, dotychczasowa kierownik filii.

Najmłodsi poznali historię młynarza Janka, który po śmierci ojca otrzymał w spadku kota i musiał opuścić rodzinny dom.  Kot okazuje się odważnym,  a przede wszystkim niezwykłym zwierzakiem. Udaje mu się odmienić smutny  los swego pana. Ostatecznie bowiem Janek poślubia Księżniczkę. Przygody młynarza Janka, którego sprytny kot ubrany w buty i kapelusz kreuje na pana Barona Barabana, udowadniają, że kocia przyjaźń cenniejsza jest od złota.  

Solowy taniec Kota do „Piosenki o butach” oraz taniec wszystkich kukiełkowych postaci  kończący spektakl wzbudził wśród najmłodszych duży entuzjazm.  Aktorzy spotkali się z ciepłym przyjęciem oraz otrzymali gromkie brawa. Uczniowie przybyli na spektakl, pod okiem starszych kolegów, mieli również okazję spróbować swoich sił i założyć kukiełki na ręce.

Teatr kukiełkowy „Bajadera” działający przy Filii nr 3 powstał z inicjatywy Barbary Sobeczko. Obecnie w skład zespołu wchodzą: Paulina Mróz, Wiktoria Sładkowska, Emilia, Fischer,  Natalia Popek, Mateusz Bawoł, Jakub Wierzgoń, Wojciech Suchecki, Michał Bicz, Oliwer Mróz.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here