
W czasie kilku dni w Raciborzu i okolicach doszło do kilku kolizji oraz jednego wypadku.
Do pierwszego zdarzenia doszło już w Wigilię. Kompletnie pijana 50-latka, która kierowała renault wjechała w zaparkowany na poboczu samochód. Miała w organizmie 3 promile alkoholu. 27 grudnia w Makowie doszło do podobnej kolizji. W tym przypadku jednak kierowca był trzeźwy, ale staranował trzy fiaty seicento.
Do najgroźniejszego wypadku doszło na ulicy Hulczyńskiej w Raciborzu. Tutaj 26-letni kierowca polo wjechał w stojącego przy drodze passata, w którym znajdowały się dwie osoby. Pasażer passata odniósł obrażenia. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia, ale po kilku godzinach zgłosił się na komendę policji.
/p/




![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)
![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)



![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)

![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)

![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)




![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)







