
Niedawno symbole ŚDM peregrynowały po Raciborzu. 20 stycznia zawitają do dekanatu Kuźnia Raciborska, należącego do diecezji gliwickiej.
Plan peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży (Krzyż przekazany przez Jana Pawła II i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani) w dekanacie Kuźnia Raciborska.
20. stycznia:
9.00 Przywitanie Krzyża w SP w Babicach
11.00 Kuźnia Raciborska, parafia św. Marii Magdaleny
14.30 Górki Śląskie, parafia Dobrego Pasterza
17.00 Rudy, parafia WNMP
18.30 Spotkanie modlitewne młodzieży w Rudach
/ps/
————————————————————-
zobacz także:
Zakończenie peregrynacji znaków Światowych Dni Młodzieży
Homilię podczas mszy świętej wygłosił biskup pomocniczy diecezji opolskiej bp Rudolf Pierskała. Biskup powiedział: – Za bramą stajenki nic złego się nam nie stanie. Za tymi drzwiami czeka na nas Jezus, Boża Dziecina.





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)


![Psy Wojsk Obrony Terytorialnej zdawały egzaminy w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/13-sbot-kuznia-raciborska-psy.jpg)

![Raciborska biblioteka zaprosiła na wykład o działalności ks. Franciszka Blachnickiego w Rydułtowach [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła na wykład o działalności ks. Franciszka Blachnickiego w Rydułtowach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/dr-Mateusz-Sobeczko-mgr-Patrycja-Tomiczek-ks-Franciszek-Blachnicki.jpg)





