Szpital chce inwestować w sprzęt medyczny, ale nie ma za co

0

– Nasze potrzeby są ogromne, możliwości finansowe wręcz odwrotnie – dyr. Rudnik szacuje, że do wymiany w najbliższym czasie będzie w szpitalu 1,2 – 1,3 tys. sztuk sprzętu medycznego.

– Żeby dostosować swoją działalność do stale zmieniającej się rzeczywistości, przygotowujemy parę zmian. Jeżeli chodzi o inwestycje w sprzęt medyczny, to nasze potrzeby są zawsze większe niż możliwości – przyznał dyrektor Ryszard Rudnik w trakcie styczniowej konferencji prasowej. W zależności od pozyskania źródeł finansowania, w 2015 roku najbardziej jednostka zamierza skupić się na dwóch płaszczyznach: wymianie sprzętu medycznego i inwestycji w systemy informatyczne.

- reklama -

 

Jeśli chodzi o sprzęt medyczny, to jak ocenia dyrektor, obecnie do wymiany jest 1200-1300 jego sztuk, i to nie licząc drobnej aparatury. Nie jest to może sprzęt stary i zużyty, ale postęp technologiczny sprawia, że już po kilku latach użytkowania robi się przestarzały i zachodzi konieczność jego wymiany.

 

Jak duże będą to inwestycje, w dużej mierze zależne jest od pozyskanych środków zewnętrznych. Z własnej kasy lecznica jest w stanie zaspokoić zaledwie niewielką część potrzeb. Dlatego dyrektor liczy na kontynuację pomocy ze strony powiatu raciborskiego (organ prowadzący) i władz miasta Racibórz. Dużą nadzieję pokłada także w umowie podpisanej niedawno z firmą monitorującą rynek funduszy dedykowanych branży medycznej. Firma ta, w zamian za prowizję, ma wyszukiwać dla szpitala przydatne programy i pozyskiwać z nich dofinansowanie.

 

/ps/

 

 ———————————————————–

 

zobacz także:

 

Szpital chce pozyskiwać środki zewnętrzne

Szefostwo lecznicy poszukuje firmy, która w zamian za prowizję poszukiwałaby źródeł dodatkowych pieniędzy na działalność jednostki.

 

 

 

 

—————————————————————————————————————

 

Reklama

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here