
Nawet jeśli ktoś jest posiadaczem Karty Dużej Rodziny, nie uprawnia go to do zniżek w raciborskim aquaparku.
Pytanie o możliwość zniżek w korzystaniu z raciborskich obiektów kulturalnych i sportowych przez mieszkańców powiatu raciborskiego spoza Raciborza zadał na komisji gospodarki miejskiej Michał Fita. Radnemu poskarżył się jeden z mieszkańców powiatu, któremu odmówiono sprzedaży tańszego biletu, pomimo iż dysponował Kartą Dużej Rodziny.
Niestety, jak się okazuje, to nie wystarczy. Raciborski magistrat już finansuje szereg zniżek w ramach kart Rodzina+ (działającej na podobnej zasadzie co KDR) i Senior+. Karty te jednak są wydawane wyłącznie mieszkańcom Raciborza z prostego powodu – koszt przywilejów pokrywany jest z budżetu gminy, z podatków płaconych przez raciborzan. Istnieje co prawda szansa, by i mieszkańcy ościennych gmin mogli korzystać z upustów na terenie stolicy powiatu, jednak ich władze musiałby zgodzić się pokrywać koszty. Prezydent proponował już to wójtom i burmistrzom, ale nie wzbudziło to zainteresowania.
/ps/
—————————————————————
zobacz także:
—————————————————————————————————————
Reklama





![Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra [ZDJĘCIA] Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/vladislav-miczek.jpg)
![Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/karin-lednicka.jpg)
![Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu [ZDJĘCIA] Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/tkalnia-ekologiczna.jpg)



![Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem [ZDJĘCIA] Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/13-sbot-slaska-brygada-obrony-terytorialnej.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)

![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)









![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
