
Chłopcy z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich po raz kolejny pokazali się z dobrej strony. Tym razem pomagali w remoncie sal szkolnych w ZSO w Rudniku.
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rudniku wykorzystał przerwę w zajęciach na remont sal i zaplecza. Dyrektor placówki Mariusz Kaleta biorąc pod uwagę ograniczone środki zwrócił się do wychowanków i kadry Zespołu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich o pomoc w modernizacji obiektu .
Poprawczak od dawna zaangażowany jest w działalność społeczną i charytatywną. Chłopcy z zakładu oraz jego kadra od dłuższego czasu współpracują ze Stowarzyszeniem Piękne Anioły. Wychowankowie zakładu remontują pokoje i łazienki rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji socjalnej. Kontynuując tę linię działalności ZPiSdN zgodził się na prośbę dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących.
W końcu do prac zaangażowano zaprawionych w remontach Kamila i Krzyśka. Jako brygadziści dobrali sobie oni do pomocy Bartka i dwóch Dominików. Koordynatorem prac z ramienia poprawczaka był kierownik internatu Mariusz Zychma. W pracach uczestniczyli również wychowawcy i strażnicy: Rafał Kosmala, Andrzej Kuc i Łukasz Wojtas. Zarówno wychowawcy jak i strażnicy byli już zaangażowani w działalność Stowarzyszenia Piękne Anioły. Prace remontowe objęły gipsowanie ścian, kładzenie gładzi szpachlowej, szlifowanie gruntowanie ścian i malowanie.
Po remoncie chłopcy wzięli udział w turnieju paintballa, w którym zamiast karabinków z farbą używano… łuków.
/l/ za ZPiSdN





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)



