
New Bone to krakowski kwintet jazzowy, który ma już na koncie sporo sukcesów. Formacja jest znana miłośnikom jazzu w całym kraju, odnosi także sukcesy na arenie międzynarodowej.

Ich poprzednia płyta „Destined” zebrała świetne recenzje, które zaowocowały koncertami na festiwalach w Rosji i Indiach. Nowa płyta New Bone „Follow Me” celebruje polską twórczość kompozytorską – znajduje się na nim muzyka filmowa dwóch znakomitych polskich kompozytorów, którzy odnieśli sukces w Stanach Zjednoczonych – Henryka Warsa i Bronisława Kapera. Przygotowaniem aranżacji zajęło się trzech wybitnych pianistów jazzowych – Dominik Wania (nowy członek zespołu New Bone), zdobywca dwóch Fryderyków), Joachim Mencel i Andrzej Jagodziński.
Lata dwudzieste i trzydzieste XX wieku – czas barwny, rozśpiewany i roztańczony, czas fantastycznych karier, budowanych od zera wielomilionowych fortun, nowych kanonów mody, wielkiej popularności gwiazd kina i estrady. Nigdy przedtem, ani też nigdy potem, życie nie miało tylu barw, odcieni i smaków…
publ. /ps/




![Florystyczne inspiracje w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/warsztaty-florystyczne-biblioteka.jpg)












![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)
![Tancerze Skazy z medalami na ogólnopolskich zawodach w Rybniku-Niedobczycach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)
![Sukcesy tancerzy Skaza na festiwalu Akcent Cup [ZDJĘCIA] Sukcesy tancerzy Skaza na festiwalu Akcent Cup](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)




