Zwycięzcy w konkursie „100 Bajek Brzechwy”

0

Genialne i ponadczasowe bajki oraz wiersze Jana Brzechwy były inspiracją dla uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego.

Konkurs plastyczny pod hasłem "100 Bajek Brzechwy" zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu. Na konkurs dostarczono 218 prac. Ogółem w konkursie wzięło udział 239 uczestników w wieku od 4 do 16 lat z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz  z Dziergowic, Chełma i Katowic. Przedmiotem konkursu oprócz ilustracji do książek były to również pacynki i kukiełki.

- reklama -

10 kwietnia o godzinie 16.00 w EURECE Wypożyczalni dla dzieci i Młodzieży przy ulicy Kasprowicza 12 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród laureatom konkursu „100 Bajek Brzechwy”.

 

 

Zobacz fotorelację.

 

W świat bohaterów Brzechwy wprowadzili zgromadzonych gości aktorzy grupy teatralnej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 pod kierunkiem Anny Płonki. Przed publicznością zaprezentowali zabawne interpretacje popularnych wierszy mistrza Jana w przedstawieniu pt.: „Witajcie w naszej bajce”. Oklaskiwano m.in. wykonanie ”Żaby”, „Samochwały”, „Mrówki’. Występ artyści zakończyli dobrą radą dla wszystkich:

Czy wieczorem czy  to z rana czytaj wiersze Brzechwy Jana.

 

 

 

Po wręczeniu laureatom nagród i dyplomów oficjalnie otwarto pokonkursową wystawę „100 Bajek Brzechwy” w Galerii GAWRA [Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna].

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki.

 

WYNIKI KONKURSU

 

Ilustracje – Wyróżnienia 4 lata

Michał Porębski 4 l. Przedszkole /Łańce  – „Smok”

Maciej Szmurło 4 l. Świetlica/Chałupki – „Koziołeczek”

Amelia Kobylak 4 l. EUREKA – „Żuk”

Alicja Tomaszewska 4 l. Przedszkole Stokrotka – „Psie smutki”

Anna Rzytki 4 l. Przedszkole nr 3 – „Kaczka dziwaczka”

Anna Jakosz 4 l. Przedszkole nr 10 – „Ciaptak”

 

Ilustracje – Wyróżnienia 5 – 6 lat

Jakub Marciniak  5 l. Przedszkole nr 15 – „Kaczka dziwaczka”

Nadia Tomaszewska-Handall 6 l. Przedszkole nr 12 – „Babulej i Babulejka”

Jadwiga Tomaszewska  6 l. Przedszkole nr 13 – „Na Wyspach Bergamutach”

Aleksandra Staniewicz 6 l. Przedszkole nr 23 – „Entliczek pentliczek”

Praca zbiorowa: Domowe Przedszkole – „Kaczka dziwaczka”:

Mateusz Darowski 5 l.

Michał Habik 4 l.

Mikołaj Oszust 5 l.

Szymon Seget 4 l.

Ksawery Pawlik 5 l.

Marek Stroka 4 l.

 

Ilustracje – Nagrody 5-6 lat

I miejsce – Krzysztof  Bijoch 6 l. Przedszkole nr 11 – „ZOO”

II miejsce – Artur Śliwka 6 l. Przedszkole/Krzanowice – „Szpak i sowa”

III miejsce – Amelia Senczyna 6 l. Przedszkole nr 10 – „Żuk”

 

Ilustracje – Wyróżnienia 7 – 10 lat

 Dominika Zdanowicz 8 l. Chełm – „Globus”

Maria Kępczyk  8 l. SP 15 – „Na Wyspach Bergamutach”

Sandra Smołka 9 l. Rudyszwałd – „Kaczka dziwaczka”

Emilia Gorzalnik 9 l. SP/Krzanowice – „Na straganie”

Agata Wrazidło 7 l.  Filia nr 9 – „Kaczka dziwaczka”

Agata Dobek  9 l. Chełm – „Grzyby”

 

Ilustracje- Nagrody 7 – 10 lat

I miejsce – Natalia Ciemienga 9 l. ZSP/Borucin – „Na straganie”

II miejsce – Emilia Osadnik 9 l. EUREKA – „Pchła Szachrajka”

II miejsce – Robert Simmert 9 l. Dziergowice – „Stonoga”

II miejsce – Szymon Musioł 10 l. Gamów – „Entliczek pentliczek”

III miejsce – Karmen Kretek 10 l. Krzanowice – „ZOO”

III miejsce – Julia Bortel 10 l. ZS/Krzanowice – „ZOO”

III miejsce Dawid Węgrzyn 8 l. Dziergowice – „Na straganie”

 

Ilustracje – Wyróżnienia 11 – 14 lat

Wiktoria Pustułka 12 l. Świetlica/ Chałupki – „Sroka”

Emilia Depta 12 l. Szonowice – „Sójka”

Kamil Przybyła 12 l. ZS/Krzanowice – „Sum”

Emilie Kocjan 11 l. ZSP/Borucin – „Kwoka”

 

Ilustracje – Nagrody 11 – 14 lat

I miejsce – Robert Garbas 12 l. Dziergowice – „Czerwony Kapturek”

II miejsce – Nicola Słomka 11 l. Filia 10 – „Na Wyspach Bergamutach”

III miejsce – Linda Simmert 12 l. Dziergowice – „Chrząszcz”

 

 Ilustracje – Wyróżnienia pow. 15 lat

 Zuzanna Ciepły 15 l. ZS/Krzanowice – „Kaczka dziwaczka”

Agata Śliż 16 l. ZS/Krzanowice – „Opowiedział dzięcioł sowie”

 

 Ilustracje –Wyróżnienia prace rodzinne

 Maria Libera 7 l. Filia 10 –  „ZOO”

Edyta Libera

Oliwia Pytlik 12 l. EUREKA – „Kwoka”

Oskar Pytlik 10 l.

 

Prace komputerowe –  Wyróżnienia

Michał Bicz 13 l. Filia 3 – „Kaczka dziwaczka”

Paulina Mróz 11 l. Filia 3 – „Kaczka dziwaczka”

 

Prace komputerowe –  Nagrody

 I miejsce – Dominika Zdanowicz 8 l. Chełm – „Pchła Szachrajka”

II miejsce – Maja Mazurek 8 l. Chełm – „Samochwała”

III miejsce – Emilia Fischer 11 l.  Filia 3 – „Na Wyspach Bergamutach”

 

Kukiełki – Wyróżnienia 5- 6 lat

 Aleks Blokesz 6 l. Świetlica /Chałupki – „Pan Kleks”

Milena Neugebauer 5 l. Przedszkole nr 10 – „Baran”

 

Kukiełki – Nagrody 7-10 lat

I miejsce – Lena Marek  7 l. „Pomidor”

II miejsce – Wojciech Sywulak 7 l. Świetlica/Chałupki – „Pomidor”

III miejsce –  Antonina  Lniak 9 l. Dziergowice – „Kaczka dziwaczka”

 

Kukiełki – Wyróżnienie 11-14 l.

Magdalena Kupczyk 13 l. Dziergowice – „Marchewka”

 

Kukiełki – Nagrody 11-14 lat

I miejsce – Joanna Pater 13 l. GBP/Łubowice – „Kaczka dziwaczka”

II miejsce – Zofia Niemiec 12 l. Dziergowice – „Ślimak”

III miejsce Nadia Długosz 11 l. Dziergowice – „Stonoga”

III miejsce Oliwia Siwek 11 l. Dziergowice – „Sum”

 

 Kukiełki –Wyróżnienia w kat. prace rodzinne

Zofia Twaróg 5 l. EUREKA – „Kaczka dziwaczka”

Joanna Twaróg

Mariusz Twaróg

 

Kukiełki – Nagroda w kat. prace rodzinne

 I miejsce – Hanna Pałczyńska  9 l. Kobyla – „Rzepa i miód”

                  Beata Pałczyńska

 

 Pacynki – Nagrody

 I miejsce – Anna Węgrzyn 11 l. Dziergowice „Żuk”

II miejsce – Dorota Pater 9 l. GBP/Łubowice – „Żaba”

III miejsce – Luiza Meler 14 l. GBP/Łubowice – „Lew”

 

Wyróżnienia specjalne

Zuzanna Wypior 6l. Filia 10 – „Żuk”

Agata Pater 11 l.  i Daniel Psotta 12 l. Filia 9 – „Tydzień”

 

Źródło: Biblioteka Racibórz

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here