
4 zastępy straży pożarnej zjawiły się na ul. Mysłowickiej w Raciborzu po tym, jak w jednym z mieszkań na 8 piętrze wieżowca sąsiedzi zaobserwowali zadymienie.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę 11 kwietnia ok. godz. 14.00. Jak twierdzą świadkowie, z remontowanego mieszkania zaczął wydostawać się dym. Mieszkańcy zaalarmowali straż pożarną. W interwencji wzięły udział 4 zastępy straży – 3 z PSP Racibórz oraz ochotnicy z Sudołu. Przyczyną najprawdopodobniej była nieprawidłowo zamontowana instalacja elektryczna. Na szczęście szybka reakcja zapobiegła rozprzestrzenieniu się pożaru.
publ. /ps/






![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)
![Raciborskie Towarzystwo Wioślarskie z medalami na Odra Sup Cup 2026 [ZDJĘCIA] Raciborskie Towarzystwo Wioślarskie z medalami na Odra Sup Cup 2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/rtw-raciborskie-towarzystwo-wioslarskie.jpg)



![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)






![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







