
Już 260 osób zapisało się na spływ kajakowy połączony ze sprzątaniem rzeki. W tym roku gościem specjalnym będzie Aleksander Doba który opowie o Transatlantyckiej Wyprawie Kajakowej.
Organizatorzy zapewniają sprzęt dla 215 uczestników – sprzętowo przedsięwzięcie wspiera Klub Kajakowy Meander, Śląski Klub Turystyki Kajakowej Neptun, Kajnar Gliwice, Aqua Active, Matur Kajaki, Ketzler Kajaki, Kajaki na Skawie.
Finał akcji odbędzie się w dniu 25.04.2015 od godz 15.30 na Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji „Pod Żaglami” ul. Rudzka 394 Rybnik Stodoły.
O godzinie 16.00 Aleksander Doba zaprezentuje prezentację o II Transatlantyckiej Wyprawie Kajakowej.
Program:
25.04.2015 I dzień spływu
08.00 – 09.00 –biwak „Przystań Pod Żaglami” rozbicie namiotów, pozostawienie samochodów na parkingu
08.30 – 09.30 – Rejestracja uczestników, wydawanie worków na śmieci (mostek Stodoły) przydzielanie sprzętu
10.00 – Uroczyste rozpoczęcie akcji – otwieranie rzeki Rudy – Aleksander Doba Bronek Pieróg – start spływu
13.30 – Dopłynięcie do Parku Cystersów
14.00 – 14.30 – Transport uczestników na biwak „Przystań Pod Żaglami”
14.30 – 15.30 – Gorący posiłek – rozbicie namiotów
15.30 – Rozpoczęcie części artystycznej – prowadzi Rafał Tomczyk „Profimusic” – Łódź, Marcin Madzia
„Muzykajaka”
16.00 – Prezentacja „Druga Transatlantycka Wyprawa Kajakowa” – Aleksander Doba
18.30 – Koncert zespołu „MUZYKAJAKA”
19.00 – Kabaret „NOC” z Rybnika
20.00 – Koncert zespołu „KURCZAT”
22.00 – Koncert zespołu „DECEMBER”
26.04.2015 II dzień spływu
08.00 – Śniadanie we własnym zakresie
09.00 – Msza polowa – kajakowa ks. Rafał Śpiewak Duszpasterstwo Akademickie Rybnik
10.00 – Transport uczestników na start II etapu sprzątania – Rudy Brantołka
10.30 – Start II etapu sprzątania (zbiórka parking Park Cystersów)
15.00 – Zakończenie II etapu w Kuźni Raciborskiej – transport uczestników na biwak „Przystań Pod Żaglami”
16.00 – Segregacja śmieci, podsumowanie akcji, zakończenie.
publ. /ps/






![Opowieść o Camino de Santiago w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/santiago-klub-przyjaciol-biblioteki.jpg)
![Kawiarenka Seniora: rozmowy o świętach, zdrowiu i codziennych wyzwaniach [ZDJĘCIA] Kawiarenka Seniora: rozmowy o świętach, zdrowiu i codziennych wyzwaniach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kawiarenka-seniora.jpg)
![Złote medale zawodników Łamatora na mistrzostwach Śląska [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/lamator-raciborz-11.jpg)




![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)




