W Nędzy trwa budowa sieci światłowodowej

1

Mieszkańcy Nędzy będą mieli dostęp do szerokopasmowego internetu. Inwestycja ma zostać zakończona do końca 2015 roku.

 

- reklama -

Inwestycja w Nędzy ruszyła w marcu. Sieć światłowodowa wybudowana jest już na ul. Jesionowej, Jana III Sobieskiego i Jana Pawła II, ale w tym roku ma być dostępna dla wszystkich mieszkańców miejscowości. To dobra wiadomość szczególnie dla mieszkańców tych części gminy, w których jest problem z mocą odbieranego sygnału. – Mieszkańcy już od jakiegoś czasu zgłaszają zainteresowanie dostępem do szerokopasmowego internetu. To jasne, że nie chcą być pozbawieni zdobyczy cywilizacji. Chcemy dać ludziom taką możliwość – mówi wójt Anna Iskała.

Czym jest światłowód? To kabel telekomunikacyjny, dzięki któremu możliwy jest przesył sygnału optycznego. Wykorzystywany jest w telekomunikacji, telewizji kablowej i lokalnych sieciach komputerowych. Nośnikiem informacji jest znajdujące się wewnątrz kabla włókno światłowodowe o średnicy nieco większej od średnicy ludzkiego włosa. Wykorzystywane zalety światłowodu to zasięg i pasmo transmisji większe niż dla innych mediów transmisji.

Dzięki tzw. sieci FTTH, mieszkańcy będą mieli nieograniczony dostęp do swobodnego przeglądania Internetu za pomocą kabla światłowodowego, który jest obecnie najnowocześniejszym medium transmisji danych.

– Połączenie do Nędzy z siecią Internet realizowane jest dedykowanym światłowodem o przepustowości 10 git/s! Dzięki temu mieszkańcy będą mogli korzystać z szybkiego internetu o przepustowości nawet 200 Mbit/s. – zdradzają realizatorzy, firma ostrog.NET.

Sieć wybudowana jest już na ulicach: Jesionowa, Jana III Sobieskiego oraz Jana Pawła II, jednak dostępna będzie jeszcze w tym roku dla wszystkich mieszkańców miejscowości. Kolejne ulice są aktualnie w przygotowaniu. Sieć budowana jest w pierwszej kolejności w miejscach, gdzie zgłaszane jest zainteresowanie usługą. Przyłączenie jest dobrowolne, na podstawie zamówienia usługi u operatora.

/gmina Nędza, publ.p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. No tak – w Raciborzu stanęli z pracami bo przenieśli się do Nędzy. Mówią jedno a robią drugie: moja dzielnica Obora miała być podłączona do końca 2014 czyli nie ma na co liczyć. Ostrog-net, he.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here