
31 marca 2015r. w raciborskim muzeum rozstrzygnięty został X Powiatowy Konkurs Ozdób Wielkanocnych pod patronatem Starosty Raciborskiego oraz Prezydenta Miasta. Konkurs po raz kolejny został zasponsorowany przez Bank Spółdzielczy w Raciborzu. Celem konkursu jest podtrzymywanie dawnych zwyczajów regionalnych związanych ze świętami wielkanocnymi. Do komisji tegorocznego konkursu wpłynęło blisko 600 prac dzieci i młodzieży z 31 szkół podstawowych i gimnazjów. Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych oraz w trzech kategoriach tematycznych: palma, jajko wielkanocne, kartka świąteczna.
Nasi uczniowie – Karolina Brzóska, uczennica kl. Ib, zajęła II miejsce w kategorii jajko wielkanocne (opiekun Izabela Kuźnik), a Julia Pacharzyna, uczennica kl. IIIb, zdobyła wyróżnienie (opiekun Danuta Ruczaj). Osobom nagrodzonym serdecznie gratulujemy!




![Amelia Lipa prezentuje nowy singiel „Dom” [WIDEO] amelia lipa](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/amelia-lipa.jpg)
![Literacka podróż po Włoszech, czyli spotkanie z Gregiem Krupą w Strzesze [ZDJĘCIA] Literacka podróż po Włoszech, czyli spotkanie z Gregiem Krupą w Strzesze](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/greg-krupa-rck-w-punkt.jpg)
![Spotkanie z Mają Adamik w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Spotkanie z Mają Adamik w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/maja-adamik-13.jpg)



![Zimowa wyprawa na Ślężę z PTTK Racibórz [ZDJĘCIA] Zimowa wyprawa na Ślężę z PTTK Racibórz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/pttk-raciborz-sleza-1.jpg)

![Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/i-lo-debata.jpeg)
![Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-dziennikarskie-i-lo.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![II Powiatowy Konkurs dla Klas II „Mistrz rozrywek umysłowych” [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2018/05/20180508_120644-218x150c.jpg)
![Zosia i Alicja z „Osiemnastki” laureatkami konkursu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2018/04/DSCN0307-218x150c.jpg)







