Poseł Sobierajski wspominał Smoleńsk i Lecha Kaczyńskiego

3

– Mieliśmy prezydenta ponad stan naszych elit. Pod Smoleńskiem zginął cały naród w pigułce, a wojsko w całości – mówił poseł podczas uroczystości rocznicowych w raciborskiej parafii NSPJ.

 

- reklama -

W parafii NSPJ odbyła się msza i uroczystość upamiętniająca 5. rocznicę katastrofy prezydenckiego Tupolewa pod Smoleńskiem i 1. rocznicę odsłonięcia tablicy upamiętniającej jej ofiary. Gośćmi obchodów zorganizowanych przez raciborskie koło Gazety Polskiej, Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarność był poseł Czesław Sobierajski z Rybnika. Miała być obecna również Dorota Skrzypek (wdowa po Sławomirze Skrzypku, prezesie Narodowego Banku Polskiego, jednej z ofiar katastrofy), ale zachorowała. Choć do ostatniej chwili planowała przyjazd, choroba okazała się zbyt poważna.

 

 

Po 5 latach od katastrofy jej okoliczności wciąż dla sporej części społeczeństwa są niewyjaśnione. Co naprawdę wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku? Sprawa jest cały czas wyjaśniana, a efekty prac wszelkich komisji, prokuratury, ekspertów, etc., dla jednych są wiarygodne i do przyjęcia, dla innych zaś próbą ukrycia prawdy i fałszowaniem rzeczywistych przyczyn. Co rusz pojawiają się nowe rewelacje, które tak naprawdę nie zmieniają perspektywy postrzegania tragicznego lotu przez  różne opcje polityczne. – Zaraz po katastrofie społeczeństwo podzieliło się na dwie wspólnoty. Pierwsza to wspólnota biało czerwona, walki o krzyż, stojąca na straży prawdy. Druga wspólnota to wspólnota strachu, walcząca z prawdą i krzyżem – mówił podczas uroczystości pod obeliskiem poseł Czesław Sobierajski. – Bez względu jak to trudne, musimy dbać o prawdę. Jeśli tak będzie, zwyciężymy – mówił. Pierwsza okazja nadarzy się już 10 maja podczas wyborów prezydenckich. druga jesienią, kiedy to odbędą się wybory prezydenckie. – Da Bóg, to zwyciężymy. Bo żeby chcieć walczyć o prawdę, trzeba mieć władze – podkreślił parlamentarzysta.

 

– Mieliśmy prezydenta ponad stan naszych elit – wspominał Lecha Kaczyńskiego, zastanawiając się jak w kilku słowach określić wielkość tego człowieka: – On kochał naród, Polskę i człowieka. To były dla niego najważniejsze rzeczy.

 

– Pod Smoleńskiem zginął cały naród w pigułce, a wojsko w całości – mówił Sobierajski w odniesieniu do śmierci zwierzchników wszystkich rodzajów polskich sił zbrojnych. Jak symbolicznie określił, ofiary NKWD w Katyniu 70 lat czekały na swoich dowódców, którzy lecieli oddać im hołd, a znaleźli śmierć na obcej ziemi.

 

 

Dla upamiętnienia ofiar katastrofy delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty, zaś zgromadzeni wysłuchali Apelu Poległych. Po uroczystości kontynuowano wspomnienia w domu katechetycznym przy kawie i ciastku.

 

/ps/

 

 ———————————————————

 

zobacz także:

 

Tłumy raciborzan na spotkaniu z Antonim Macierewiczem[WIDEO]

Tematem spotkania Antoniego Macierewicza z raciborzanami była katastrofa Smoleńska.  Antoni Macierewicz w Raciborzu – zdjęcia. Antoni Macierewicz o zamachu w Smoleńsku – wideo.

 

 

J. Pospieszalski: Tusk ma nadal krew na rękach

– Chciałbym zaprzeczyć temu twierdzeniu, ale sam premier to uniemożliwił oddając śledztwo w sprawie katastrofy Rosjanom i przyjmując ich wyjaśnienia – twierdzi Pospieszalski. Katastrofa smoleńska zdominowała spotkanie z dziennikarzem.

 

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Tak, tak, był zamach w którym zamordowali niezłomnego, wielkiego, wspaniałego, pięknego, uczynnego i inne ego ego prezydenta… Weźcie ludzie już z tym skonczcie bo się żygać chce, kuźwa pomnik postawili, teraz obchodza 1 rocznice jego powstania, to już jest nparanoja, a na uroczystościach, średnia wieku +60, i oczywiście kwiat raciborskiej elity z Frenclowa na czele, szkoda że Wacława nie było… Ehhh… żal mi tych ludzi i ich patologi umysłowej…

  2. Panie Sobierajski , a pamiętasz Pan jak Panu pod biuro poselskie górniki podłożyli taczkie za niesłusznie pobrane z sejmu apanaże to tak a elytpropos” ELYT”

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here