Meczet przy raciborskim rynku?

6

Radny Piotr Klima krytycznie wyraża się o gospodarce nieruchomościami magistratu i sprzedaży należących do miasta terenów.

 

- reklama -

Na dzisiejszym posiedzeniu komisji gospodarki miejskiej radni opiniowali uchwałę w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego w prawo własności. Zwrócił się o to właściciel restauracji przy ul. Bosackiej. I choć w wieloletniej perspektywie wpływy z użytkowania wieczystego będą większe niż jednorazowa zapłata za nieruchomość gruntową, od kilku lat władze miasta wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców i pozytywnie rozpatrują ich wnioski. Tak zapewne będzie i tym razem, choć obiekcje zgłosił radny Piotr Klima. Nie przekonuje go nawet fakt, iż biznesmen zapłaci miastu normalną rynkową cenę wyliczoną przez rzeczoznawcę.

Przy okazji radny skrytykował wyzbywanie się przez miasto atrakcyjnych terenów z własnych zasobów. Sprzedając je miasto dopuszcza, iż nabywca zagospodaruje je jak tylko będzie uważał za stosowne. Nawet, jeśli nie będzie to zupełnie pasowało do otoczenia. Za przykład podał teren przy rynku, u wylotu ul. Odrzańskiej. – A może tam będzie meczet? – zaniepokoił się.

Jak wyznał prezydent Lenk, zbycie wzmiankowanego terenu przy rynku to jedna z najlepszych transakcji w historii miasta, na której miejska kasa sowicie się wzbogaciła. I choć pierwotnym nabywcom nie za bardzo interes wyszedł (co zresztą dało miastu dodatkowe wpływy z tytułu kar umownych), to znaleźli kogoś kto odkupił od nich teren i go zagospodaruje. Zgodnie z ograniczeniami wynikającymi z planu przestrzennego. Może to być handel i usługi, mieszkania, hotel. Nowy właściciel jeszcze nie zdecydował, póki co trwają tam badania archeologiczne. – Na pewno nie będzie to jakiś blaszak, bo wojewódzki konserwator zabytków nad tym czuwa. Plan zagospodarowania nie przewiduje też raczej ośrodka kultu religijnego – zapewnił radnego.

 

/ps/

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Panie Klima zajmij się jako Radny swoim podwórkiem i hulagaństwem przy ul.londzina.Jak Pan kupił nieruchomości,że teraz Pan krytykujesz Urząd.Wprowadza pan haos i bylejakoś jako radny i to panU wypominam.Kosciół,auta,domy itp.Co to za paskudztwo stoi przy aptece,brak estetyki,Radny Klima proszę wpłynąć na właściciela aby poprawił estetykę[email protected]!!!!

  2. panie Klima, miasto jest od sprzedawania terenów i działek inwestycyjnych i w następnej kolejności pobierania od tych nieruchomości podatków, czym więcej sprzeda tym więcej w przyszłości zarobi, samo sobie przecież podatku nie zapłaci, paniał panie Klima, działka przy Rynku nie jest działką strategiczną dla miasta, panie Klima coś szybko się pan starzejesz i chyba ujawniają się problemy z cholesterolem

  3. A mnie pomysł radnego bardzo się podoba. Z jednej stony msza kilka razy dziennie emitowana przez głośniki kościoła WNMP, a z drugiej zawodzący muaezin pięć razy na dobę z wieżyczki minaretu. Będzie fajnie. Jedni lubią pomarańcze, a drudzy jak im nogi śmierdzą. I to jest właśnie wolność.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here