Bitwa kapel. Na juwenaliach zagrają Eleanor Gray i De Indigo

0

Jury wybrało zwycięzców pierwszej w historii Bitwy Kapel. Zwycięzcy zagrają na juwenaliach PWSZ w Raciborzu.

Bitwę Kapel, której organizatorem była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu wygrały zespoły De Indigo oraz Eleanor Gray. Grupy zagrają podczas tegorocznych juwenaliów. Koncerty odbędą się 20 maja na dziedzińcu Zamku Piastowskiego. Zwycięzców wybrało jury w składzie: Elżbieta Biskup (dyrektor MDK w Raciborzu, założycielka zespołu wokalnego Miraż), Bartłomiej Mielnik (muzyk, członek zespołów The Band of Endless Noise i trzydwa%UHT), Igor Tumanis (reprezentant samorządu studenckiego PWSZ w Raciborzu), Adam Waleczek (muzyk, jeden z założycieli Oral Sounds Makers). W finałowej Bitwie udział wzięło 9 kapel.

- reklama -

 

 

 

O zwycięskich zespołach:

De Indigo powstał w 2007 roku w Kaliszu pod pierwotną nazwą "Dzieci Przemysłowej". W 2008 roku nazwę zmieniono na "De Indigo". Obecnie grupę tworzą Dawid Staniek (wokal, gitara), Paweł Marciniak (gitara), Adam Polskowski (bas), Piotr Papierski (bębny). W muzycznym dorobku kapeli znajduje się już jeden studyjny album z 2010r. – "Swiatłocień", na którym znajduje się dziewięć autorskich utworów.

Eleanor Gray pochodzi z Poznania, swój początek datuje na styczeń 2011r. Obrany kierunek, którego zespół nie chce definiować, zaowocował mieszanką kilku stylów muzyki gitarowej. Jak mówi wokalista, Alan Garstecki: "Inspiracje czerpiemy ze wszystkiego co powoduje u nas ciary. Nie chcemy kopiować, dążymy do tego aby uzyskać własne, niepowtarzalne brzmienie i styl". W obecnym składzie Eleanor Gray gra od listopada 2012r. Zespół tworzą: Jacek Idźkowski (gitara), Marcin Łatko (gitara basowa), Alan Garstecki (wokal), Jarek Majer (gitara), Daniem Maliszewski (perkusja).

/p/

 

 

 

—————————————————–

Zobacz również:

 

Bitwa Kapel – pierwsze zespoły pokazały, co potrafią!

Rozpoczęła się Bitwa Kapel. Trzy zespoły już zagrały na scenie Końca Świata. Muzycy walczą o występ na juwenaliach PWSZ Racibórz

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here