Ballet Magnificat z kolejnym spektaklem w RCK

0

9 maja o godz. 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina wystąpi amerykańska grupa baletowa.

W ubiegłym roku tancerze z USA wystąpili ze spektaklem "Syn marnotrawny" i zrobił na publiczności piorunujące wrażenie. Tym razem charyzmatyczni artyści przyjadą do Raciborza z widowiskiem "Face to face". To wyjątkowe wydarzenie już 9 maja o godz. 18.00 w RCK przy ul. Chopina 21.

- reklama -

"Face to face" to współczesna historia dwóch profesjonalnych tancerek, która przeniesie widzów za kulisy widowiska baletowego. Jedna z artystek wiedzie życie pełne niezwykłej radości i wolności, druga pełne egoizmu, alkoholu, rozwiązłości. "Face to face" przedstawia opowieść o odkupieniu w oparciu o wypisy z Biblii i klasyczny balet Don Kichot.

Ballet Magnificat to założona w 1986 roku amerykańska grupa baletowa z Jackson nad Missisipi, wystawiająca swoje spektakle na całym świecie. Łączy ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym, tworząc niezwykłe spektakle teatralno-muzyczne. To dynamiczna mieszkanka wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie połączona z ewangelicznym, głębokim i poruszającym przesłaniem spektakli, stanowi o wyjątkowości zespołu.

Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie. Ballet Magnificat wystawia ponad 200 spektakli każdego roku w całych Stanach Zjednoczonych oraz za granicą (przede wszystkim w Azji i Europie).

Balet "Face to face" już 9 maja o godz. 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21. Bilety w cenie 20 i 30 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronie www.rck.com.pl. Posiadacze kart "Senior 60+" i "Rodzina+" mogą liczyć na zniżki.

 

 

 

RCK

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here