Młodzieżowe orkiestry z Raciborza i Gorzyc na jednej scenie

0

W programie standardy muzyki klasycznej i rozrywkowej. Koncert odbędzie się pod nazwą "Młodość-muzyka-wiosna".

 

- reklama -

 

 

 

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Raciborskiego Centrum Kultury oraz zespół kameralny Sinfonietta z Wiejskiego Domu Kultury w Gorzycach zagrają 17 maja o godz. 17.00 w sali widowiskowej RCK.  

W zespole Sinfonietta z Gorzyc grają młodzi muzycy ze szkół muzycznych m.in. z Raciborza, Wodzisławia Śl., Rybnika i Jastrzębia. Skład instrumentalny to: 1 i 2 skrzypce, wiolonczele, kontrabas, flet, klarnet, a w repertuarze utwory m.in. Mozarta, Bacha, czy The Beatles oraz współczesnych kompozytorów amerykańskich.

Z kolei Młodzieżowa Orkiestra RCK jest już raciborskiej publiczności doskonale znana. Młodzi muzycy występowali wielokrotnie zarówno na deskach RCK, jak i biorąc udział w imprezach plenerowych, np. Dniach Raciborza. W niedzielę zagrają standardy muzyki rozrywkowej i marszowej.

Są młodzi, zaangażowani i pełni pasji. Prowadzi ich znany w regionie dyrygent i muzyk Henryk Krótki.  – Ja zawsze czuję się bardzo dobrze występując przed publicznością. Mam nadzieję, że podobnie czują moi podopieczni. Staram się prowadzić grupę tak, by granie w orkiestrze było dla nich przyjemnością – mówi Henryk Krótki.

Ćwiczą raz w tygodniu. – Ale to tylko część naszej pracy. Muzyk żeby grać w orkiestrze musi ćwiczyć regularnie. Muzyka jest jak sport, w obu przypadkach potrzeba regularnych treningów. Kiedy sportowiec nie ćwiczy wypada z drużyny – twierdzi dyrygent.

Koncert "Młodość-muzyka-wiosna" już w najbliższą niedzielę 17 maja o godz. 17.00 w sali widowiskowej RCK.  Bilety w cenie 5 zł. Honorowane są karty "Senior 60+" i "Rodzina+".

/publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here