Julka z Nędzy jedną z lepszych w województwie

0

Julka Kiljan została jedną z laureatek w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Bezpieczne lądy, morza, powietrze i granice – żołnierz ma swoje miejsce w kronice". Sukces niemały, bo na konkurs wpłynęło aż 760 prac!

 

- reklama -

 

 

Konkurs zorganizowały wspólnie: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rybniku, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku oraz Rybnickie Centrum Kultury pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach.

– Poważny temat, ale okazuje się, że dzieci świetnie sobie z nim poradziły – cieszy się dyrektor Przedszkola w Nędzy Monika Kupczyk. Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród już się odbyło. Julka wraz ze swoją wychowawczynią Teresą Matuszek i dyrektor przedszkola odebrała dyplom w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Wychowawczyni przyznaje, że temat konkursu "Bezpieczne lądy, morza, powietrze i granice – żołnierz ma swoje miejsce w kronice" wydawał się dzieciom trudny. – Początkowo nie miały jasnego wyobrażenia o pracy żołnierza – tłumaczy Teresa Matuszek. – Ale wystarczyło, że dzieci posłuchały na ten temat trochę opowieści, obejrzały zdjęcia i nastąpił prawdziwy wybuch pomysłów! – uśmiecha się wychowawczyni.

W centrum pracy małej Julki znalazła się kula ziemska wokół której znaleźli się pilnujący jej bezpieczeństwa żołnierze. – Pomyślałam, że tak będzie ładnie – wzruszyła ramionami Julka. Dziewczynka od listopada uczęszcza na specjalne warsztaty plastyczne, które organizuje przedszkole poza podstawowymi godzinami wychowawczymi. – Rysowanie jest przyjemne, bo potem wszyscy mogą to zobaczyć i może być ładnie – wyjaśnia proces twórczy.

– Poziom był bardzo wysoki. Mieliśmy okazję obejrzeć wszystkie prace podczas uroczystego zakończenia konkursu, więc tym bardziej cieszy nas sukces pracy naszej Julki – kończy Teresa Matuszek.

Głównym celem konkursu było upamiętnienie 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej oraz państwowych świąt majowych: Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja.

Adresowany był do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 21 lat z całego województwa śląskiego.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here