
Przedszkolaki wzięły udział w turnieju organizowanym przez raciborską bibliotekę, podczas którego rywalizowały w konkurencjach sportowych i znajomości wierszy Juliana Tuwima.
9 czerwca w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu odbyła się kolejna edycja Czerwcowego Turnieju Przedszkolaków organizowanego przez Filię nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu. Wydarzenie połączyło sportową rywalizację, wspólną zabawę i elementy edukacji literackiej, w tym przypomnienie twórczości Juliana Tuwima. Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Owsiszczach.
Turniej obejmował sześć konkurencji sportowych, w których dzieci mogły sprawdzić swoją sprawność fizyczną, szybkość i umiejętność współpracy w grupie. Zmaganiom towarzyszyły duże emocje, a wszystkie drużyny aktywnie angażowały się w rywalizację. Ważnym elementem wydarzenia była także część literacka. Uczestnicy wysłuchali wybranych wierszy Juliana Tuwima, a następnie wzięli udział w quizie sprawdzającym znajomość ich treści. Dzieci dobrze poradziły sobie z zadaniami, wykazując się znajomością bohaterów i wydarzeń z utworów poety.
Po zakończeniu rywalizacji sportowej i literackiej przyszedł czas na integrację i swobodną zabawę. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Owsiszczach, drugie Przedszkole nr 11 w Raciborzu, a trzecie Przedszkole nr 24 w Raciborzu.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Organizatorzy podkreślili, że każda z drużyn zasłużyła na uznanie za zaangażowanie i sportową postawę. Gospodarz wydarzenia, Zespół Szkół Specjalnych, nie brał udziału w klasyfikacji końcowej, dzięki czemu na podium mogły znaleźć się zaproszone przedszkola. – Dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom i nauczycielom za obecność oraz zaangażowanie. Mamy nadzieję, że za rok ponownie spotkamy się na kolejnej edycji turnieju! – podsumowuje Justyna Nepokoj, kierownik biblioteki na Ostrogu.
fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/






![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)
![Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczone w Raciborzu [ZDJĘCIA] 50 lecie pozycia malzenskiego raciborz usc](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/50-lecie-pozycia-malzenskiego-raciborz-usc.jpg)



![Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii” [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka.jpg)

![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




