Kobiety Aktywne z Nędzy świętowały Dzień Matki i Ojca

0

Świętowanie z lekkim wyprzedzeniem, ale jak tłumaczy przewodnicząca stowarzyszenia, w Dniu Matki wszystkie mamy będą czekały na odwiedziny dzieci.

– "Kocham cię mamo i zawsze jestem z tobą" – to najpiękniejsze życzenia jakie można usłyszeć – twierdzi Anna Gądzikiewicz ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych i ich Rodzin z Nędzy, które świętowało Dzień Matki i Ojca. Jak zwykle nie zabrakło wspaniałego poczęstunku, a nawet upominków i własnoręcznie wykonanych kwiatów.  

- reklama -

Świętowanie z lekkim wyprzedzeniem, ale jak tłumaczy przewodnicząca stowarzyszenia, w Dniu Matki wszystkie mamy będą czekały na odwiedziny dzieci. Uroczystość organizowana przez członkinie stowarzyszenia jak zwykle przy suto zastawionych stołach. – Jest ciasto, bigosik, sałatka z kiełbaską. Przygotowałyśmy nawet drobne upominki – wylicza Jadwiga Przybyła, szefowa stowarzyszenia, które skupia kilkudziesięciu członków, zarówno pań, jak i panów, a nowych wciąż przybywa.

 

 

 

 

Przewodnicząca dla każdego przygotowała tekst piosenki, by wszyscy mogli ją razem zaśpiewać. – Moja mama ją chętnie nuciła i taki mam sentyment – mówiła pani Jadwiga. – Najpiękniejsze życzenia dla mamy? "Kocham cię i zawsze jestem z tobą" – powiedziała Anna Gądzikiewicz. – I zdrowia, i szczęścia, i dobrych, słonecznych dni. Mieszkam z córką, każdy dzień to dla mnie święto – mówiła wzruszona Maria Zoń. – Dużo zdrowia, dużo cierpliwości, bo trzeba ją mieć i do dorosłych już dzieci! – uśmiechała się Blandyna Elsner.  

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych i ich Rodzin działa prężnie w Nędzy od dobrych kilku lat. Członkowie spotykają się co tydzień, organizują wiele ważnych dla lokalnej społeczności wydarzeń, wyjeżdżają na wycieczki, bliższe i dalsze. Integrują i aktywizują mieszkańców. – Czujemy się tu jak w domu, atmosfera jest prawdziwie rodzinna, zresztą, proszę zobaczyć, to widać – podkreślała Gertruda Bluszcz. Fartuszek ściągnęła dopiero przed chwilą, bo przed przyjściem gości zajęta była gorączkowymi przygotowaniami w kuchni. – Stowarzyszenie jest dla nas taką odskocznią od codzienności – dopowiedziała Krystyna Dunkel.

/gmina Nędza, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here