
12 czerwca w Raciborzu odbędą się obchody 25-lecia samorządu. W radzie miasta narodziła się koncepcja, aby wzięli w nich udział prezydent-elekt Andrzej Duda i ustępujący prezydent Bronisław Komorowski.
Zaprośmy obydwu panów do Raciborza na święto samorządności – zaproponował na majowej sesji Piotr Klima. Wcześniej jednak radny chce docenić kampanię prezydencką jaką toczyli przez ostatnie tygodnie politycy i ich sztaby, a także zmiany jakie zaszły na stanowisku głowy państwa, poprzez miły gest ze strony radnych i prezydenta Raciborza. Chodzi mianowicie o wysłanie listów z pozdrowieniami sygnowanych przez Radę Miasta Racibórz do Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy. Do tego pierwszego miałby być wysłany list dziękczynny za minioną kadencję, do drugiego – z gratulacjami za zwycięstwo w wyborach.
/ps/






![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




![Dożynki powiatowe i miejskie w Brzeziu [ZDJĘCIA] Powiatowe i Miejskie dożynki w Brzeziu - 2024](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/08/Dozynki_Brzezie_DSC03806.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo-100x70.jpg)



Panowie nie spotkali się wczoraj w Wilanowie i mieliby się spotkać w Raciborzu? Proponuję zejść na ziemie i przyjąć bardziej racjonalną postawę.
Pan Kima powinie udać sie do dobrego psychjiatry!
Ostatnio ma tak głupie pomysły że ręce opadają.
Do takiej dziury .mieliby zawitać prezydenci Polski?! 😀