
Maluchy śpiewały, tańczyły, interpretowały wiersze oraz brały udział w przedstawieniu. Mamy od swoich pociech dostały także laurki oraz upominki.
W rzuchowskim przedszkolu hucznie obchodzono Dzień Matki. Maluchy przygotowały dla swoich mam cały program artystyczny, w którym chciały pokazać jak bliskie i jak ważne są dla nich ich rodzicielki. Mamy mogły podziwiać swoje pociechy prezentujących swoje umiejętności aktorskie, taneczne i wokalne. Dzieci brały udział w przedstawieniach, w których występowały jako mieszkańcy łąk (scenka zatytułowana "Zgubione korale") i jako tancerze. Szkraby tańczyły "taniec motyla", krakowiaka oraz trojaka. Dzieci recytowały również poezję oraz śpiewały piosenki. W tym ostatnim przypadku przedszkolaki prezentowały nie tylko umiejętności wokalne, ale również znajomość języków obcych, ponieważ część utworów była wykonywana w języku angielskim. Gdy część artystyczna dobiegła końca maluchy wręczyły swoim mamom własnoręcznie wykonane laurki oraz złożyły im życzenia wszystkiego najlepszego. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy obchodów mogli delektować się słodkim poczęstunkiem.

W rzuchowskim przedszkolu dzieci zaprezentowały swoim mamom swoje przeróżne talenty artystyczne.
/l/ za UG Kornowac




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)



