Marek Migalski na czarnej liście Putina

Fińska TV opublikowała listę 89 polityków z krajów Unii Europejskiej objętych zakazem wjazdu na terytorium Federacji Rosyjskiej. Wśród 18 Polaków jest na niej Marek Migalski.

Fińska Telewizja publiczna YLE zatytułowała opublikowany wykaz jako "rosyjską listę zakazu wizowego", przekazaną przedstawicielstwu Unii Europejskiej w Moskwie. Na liście jest 89 nazwisk, w tym 18 z Polski – donoszą dzisiejsze serwisy informacyjne. W krajach UE zawrzało. Rządy m.in. Niemiec, Danii czy Belgii domagają się od Moskwy wyjaśnień. Rosjanie nie zaprzeczają, że lista taka została opracowana.

- reklama -

 

W tym elitarnym gronie znalazł się były europoseł Marek Migalski. Czym raciborzanin zasłużył na ten "zaszczyt"? Jeszcze zasiadając w Europarlamencie wielokrotnie dawał wyraz poparcia rosyjskiej i białoruskiej opozycji, krytykował władze tych krajów i wzywał do poszanowania praw człowieka. Jako członek Delegacji do Komisji Współpracy Parlamentarnej Unia-Rosja nie ukrywał krytycznego stosunku do władz Rosji. Zakaz wjazdu do Rosji nie powinien dziwić. Już w 2011, a następnie 2014 nie został wpuszczony na Białoruś. Mówiło się wtedy, że stało się tak na życzenie władz rosyjskich.

 

oprac. /ps/ 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here