Ebola w Raciborzu? Spokojnie, to tylko ćwiczenia

0

W ćwiczeniach "Kwarantanna 2015" na wypadek epidemii eboli brali udział pracownicy administracji publicznej, policjanci, strażacy oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Raciborscy policjanci uczestniczyli w piątkowych ćwiczeniach związanych z wystąpieniem zagrożenia epidemiologicznego wirusem ebola. Ich przeprowadzenie zlecił Wojewoda Śląski. Służby miały przećwiczyć koordynację działań na wypadek pojawienia się informacji dotyczącej osoby, która miała kontakt z zakaźnym i groźnym wirusem. Działania rozpoczęto od odprawy w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu, któremu przewodniczył Starosta Raciborski Ryszard Winiarski.

- reklama -

 

 

W ćwiczeniach brali udział pracownicy administracji publicznej, policjanci, strażacy oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Osoby podejrzane o kontakt z zagrożonym wirusem zostały przywiezione do specjalnie wyznaczonego obiektu na terenie Raciborza. Wówczas  Policjanci po otrzymaniu informacji o  zagrożeniu otoczyli kordonem obiekt przeznaczony do kwarantanny. Osoby, które miała kontakt z groźnym wirusem została natychmiast odizolowane. Były w asyście mundurowych z uwagi na powstałe zagrożenie – grupami wyprowadzone z autobusu i wprowadzone do budynku, gdzie zostały poddane dekontaminacji.

 

 

Funkcjonariusze byli ubrani w kombinezony ochronne i maski z filtrami oraz przygotowani do użycia środków przymusu bezpośredniego m.in. siatki obezwładniającej. Stróże prawa zapewniali porządek i bezpieczeństwo w rejonie budynku wyznaczonego do odbycia kwarantanny oraz  zabezpieczali trasę przyjazdu autokaru. Działaniami policji na miejscu koordynował nadkomisarz Mirosław Mielańczyk wraz  z aspirantem sztabowym Eugeniuszem Kosel.

 

KPP Racibórz

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here