Paweł Newerla o rodach szlacheckich ziemi raciborskiej

0

„Rody szlacheckie ziemi raciborskiej” – to tytuł prelekcji, jaką wygłosił raciborzanin Paweł Newerla 9 czerwca w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

- reklama -

 

 

 

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin”, który realizują wspólnie Powiat Raciborski oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach. W prelekcji wzięło udział około 60 osób. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Celem projektu jest wzmocnienie i aktywne kształtowanie tożsamości regionalnej, wspieranie pozytywnych stosunków i dialogu pomiędzy większością polską i mniejszością niemiecką oraz ukazanie wzajemnego przenikania się wielu kultur w życiu naszej miejscowości. W ten nurt wpisuje się również Powiat Raciborski, poprzez organizację cyklu sześciu wykładów poświęconych ważnym i ciekawym wydarzeniom z historii ziemi raciborskiej.

Źródłem finansowania projektu są środki Mniejszości Niemieckiej będące w dyspozycji Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych pochodzące z wcześniejszych dotacji Rządu Niemieckiego. Na kolejne spotkanie z historią lokalną na zamku zapraszamy dopiero po wakacjach. 8 września Bruno Stojer wygłosi wykład pt. „Ród Fullsteinów w Europie”.

 

Tekst i zdjęcia: zamekpiastowski.pl

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here