Podsumowanie policyjnej akcji NURD

0

W trakcie okazało się, że aż 20 pieszych stwarzało zagrożenie dla siebie i dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Wczorajsze działania raciborskiej drogówki ukierokowane były przede wszystkim na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pieszych. Okazuje się jednak, że nie tylko kierowcy przyczyniają siędo tworzenia zagrożenia w ruchu drogowym. Także sami piesi często tego, że mogą stać się ofiarami wypadku samochodowego. W trakcie akcji o kryptonimie NURD policjanci kontrolowali miejsca, w których piesi są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. Celem akcji było jednak nie tyle karanie przechodniów i kierowców, ale uświadomienie im jak potworne konsekwencje niesie brak rozwagi i brawura, w chwili w której wkraczamy na jezdnię.

- reklama -

W trakcie akcji mundurowi 18 pieszym wręczyli mandaty, a dwójkę upomnieli słownym pouczeniem, ponieważ ich zachowanie stwarzało zagrożenie dla ich życia i zdrowia jak również innych użytkowników dróg.

Policjanci kontrolowali również kierowców. W trakcie prowadzonych działań okazało się, że 4 z nich lekce sobie ważyło przepisy dotyczące właściwe zachowania wobec pieszych. Ujawniono 4 kierujących pojazdami, którzy popełnili wykroczenia wobec pieszych za co 3 kierowców policjanci drogówki ukarali mandatami, a 1 pouczyli. Podczas  akcji policjanci  ujawnili również 3 rowerzystów, którzy  popełnili wykroczenia w ruchu drogowym. Dwóch z nich zostało ukaranych mandatami, jeden został pouczony.

 

/l/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here