Konsultacje instruktorów wyszkolenia strzeleckiego

0

Na strzelnicy Regionu IPA Racibórz Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji odbyły się międzynarodowe konsultacje instruktorów wyszkolenia strzeleckiego.

Przybyli oni na zaproszenie komendanta powiatowego w Raciborzu i instruktorów z raciborskiej komendy. Wymiana doświadczeń pomiędzy reprezentantami różnych formacji pozwoliła uczestnikom poznać inne, niż te które wykorzystują na co dzień techniki posługiwania się bronią.

- reklama -

 

 

 
 

 

 

Instruktorzy reprezentowali różne formację takie jak Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu, Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Katowicach, Grupa Interwencyjną Służby Ochrony Kolei  Służba Więzienną. W spotkaniu wzięli udział również policjanci garnizonu śląskiego i z Czech oraz członkowie Fundacji „ SZTURMAN”, zrzeszającej w swoich szeregach żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy służyli lub aktualnie  służą w jednostkach specjalnych. Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. dr Paweł Zając. Towarzyszyli mu raciborscy instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego wraz z szefem Regionu IPA w Raciborzu  – asp. szt. Eugeniuszem Koselem. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń, poznanie nowych technik i sposobów strzelania oraz zapoznania się z nowinkami  w  dziedzinach  taktyki, technik  strzeleckich jak i wyposażenia.  Każda formacja ma swoją specyfikę działania, wykorzystuje  broń  do różnych celów i w zróżnicowany sposób. W trakcie tego spotkania była okazja do przedstawienia swoich metod strzelania, jak i zapoznania się z sposobami strzelania innych formacji.

 

KPP Racibórz

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here